Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.

KIZILAY'DAKİ TRAFİK DÜZENLEMESİNE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN PROTESTO

   

    Ankara - TMMOB'a bağlı meslek odaları ve Altı Nokta Körler Derneği üyeleri ile çevre esnafı ve vatandaşlardan oluşan bir grup, Kızılay'daki trafik düzenlemesini ve yollara beton bariyer konulmasını protesto etti.

    Kızılay'daki GİMA önünde toplanan grup, "Utanç duvarları kaldırılsın", "Kent merkezleri yayalarındır" ve "Araç için değil insan için kent" sloganları ve "Kızılay yayalara kapatılmasın" pankartları eşliğinde, yayaların karşıdan karşıya geçişlerini önlemek için yapılan cam bariyerlerin önündeki beton bariyerlerin bir kısmını devirdi.

    Katılımcı kuruluşlar adına basın açıklaması yapan Eser Atak, kavşaktaki ışıklı yaya geçitlerinin tekrar yerleştirilmesini ve Kızılay'ın yaya öncelikli bir bölge haline getirilmesini talep ettiklerini söyledi.

    GAMA-GÜRİŞ Çarşısı Yönetim Kurulu Üyesi İsa Güven de esnaf ve sanatkarların sıkıntılı günler geçirdiğini ifade ederek, "Bir an öncebu Berlin Duvarı yıkılsın" dedi.

    Altı Nokta Körler Derneği Ankara Şubesi Genel Sekreteri Fethi Kalıpçı ise özürlülerin geçiş haklarının engellenmesini protesto ettiklerini kaydetti.  

Kızılay'da araç trafiğine sınırlama      

    Ankara - Ankara'da, İl Trafik Komisyonu'nun Kızılay'daki yeni trafik düzeniyle ilgili olarak aldığı kararlar, uygulamaya konuldu. Yaya geçişlerinin yalnızca alt ve üst geçitlerden yapılabildiği Kızılay'da, yeni trafik düzenlemesi ile araçlar, Ziya Gökalp Caddesi'nden Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'na (GMK) doğrudan geçiş yapamayacak. Konulan bariyerlerle araç trafiğinin Ulus-Çankaya istikameti ile sınırlandırıldığı Kızılay'da, Kızılay'a Çankaya istikametinden gelen araçlar ile Maltepe istikametinden gelen araçlar sola dönemeyecek. Yeni uygulama ile Kızılay'da Ziya Gökalp Caddesi ile GMK Bulvarı'ndan gelen araçların yalnızca sağa dönüşlerine izin veriliyor. Ziya Gökalp Caddesi ile GMK Bulvarı'ndan sola dönüşler ve Maltepe-Cebeci istikametinde araç geçişinin engellenmesiyle birlikte Kızılay'daki döner kavşak da işlevselliğini yitirmiş oldu.

    GMK Bulvarı'ndan Ziya Gökalp Caddesi'ne geçiş yapmak isteyen araçlar, Kızılay'da sağa dönüp, İçişleri Bakanlığı'nın önünden geçerek Genelkurmay Başkanlığı Köprülü Kavşağı öncesi refüj arasından dönüp tünel altından tekrar Kızılay'a gelebilecek.

    Ziya Gökalp Caddesi'nden GMK Bulvarı'na geçiş yapmak isteyen araçlar ise sağa dönerek Sıhhiye'deki Hitit Heykeli'nden U dönüşü yaparak tekrar Kızılay'a dönebilecekler.

GÖKÇEK: "TRAFİK DÜZENLEMESİNDEN GERİ DÖNÜLEBİLİR"

    Ankara - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün başlayan yeni trafik düzenlemesinde aksaklık görülmesi durumunda eskiye dönülebileceğini bildirdi. Gökçek, Kızılay'taki yaya geçişlerinden is eski dönüş olmayacağını kaydetti. 

    Gökçek, Batıkent-Sincan Metro Hattı çalışmaları kapsamında metro hattına döşenen ilk rayın kaynağını yaptı. Gökçek, araç trafiğindeki düzenlemelerde ilk 3 gün sıkıntı yaşanabileceğini belirterek,  "Bizim, Kızılay'da böyle bir uygulama yapmamızın amacı Kavaklıdere ve Eskişehir Yolu'ndan gelen trafikteki sıkışmayı ortadan kaldırmaktı. Bu sıkışmayı ortadan kaldırmanın tek yolu da Kızılay'da sola dönüşleri engellemekti. Biz de bunu yaptık" dedi. Gökçek, metro çalışmalarının da olanca hızıyla sürdüğünü, inşaatın yüzde 55'inin tamamlandığını söyledi. Gökçek, metro hattına İtalya'dan getirilen üst kısmı özel alaşımlı raylar döşeneceğini, hattın önümüzdeki yıl hizmete gireceğini kaydetti.            

ANKARALILARA TRAFİKTE YENİ DÜZENLEME EZİYETİ   

    Ankara - Ankara'da dün başlayan yeni trafik düzenlemesi, haftanın ilk iş gününde sürücülere zor anlar yaşattı, trafiği tam anlamıyla felç etti. Ana arterler ve buralara açılan yan sokaklar tıkanırken, işyerlerine ulaşmak isteyenlerin yaşadığı gerilim, tartışma ve sözlü kavgalara yol açtı. Başkent Ankara'da dünden itibaren başlayan uygulama ile Atatürk Bulvarı'ndan Ulus ve Çankaya yönüne Kızılay Meydanı'nda sola dönüşler yasaklandı. Ziya Gökalp'ten Gazi Mustafa Kemal ve Gazi Mustafa Kemal'den Ziya Gökalp'e geçiş de aynı düzenlemeyle engellendi. Böylelikle, başkentin trafik akışının önemli ölçüde yükünü çeken Atatürk Bulvarı-Gazi Mustafa Kemal Bulvarı-Ziya Gökalp Caddesi bağlantıları kesilirken, ara sokaklardaki trafik akışı da bulvar ve caddelerdeki düzenlemeye uyumlu hale getirildi.

    Ancak haftanın ilk iş gününde özellikle Yenimahalle, Sincan ve Aydınlıkevler yönlerinden gelerek Ulus-Kızılay güzergahındaki Opera köprüsünü kullanarak Kızılay ve Kurtuluş istikametine gitmek isteyen sürücüler, Talatpaşa Bulvarı'nda aşırı yoğunluğa neden oldu. Bu nedenle, Gençlik Parkı-Opera arasındaki yol sık sık tıkandı. Sıhhıye'den Çankaya ve Kızılay üzerinden Maltepe yönüne trafik de sürücülere zor anlar yaşattı. Trafik düzenlemesinin Çankaya'dan Ulus yönüne "Atatürk Bulvarı'nın durmaksızın akışı"nı sağlaması beklenirken, bunu tam tersi bir durum yaşandı. Atatürk Bulvarı, Çankaya'dan Kızılay-Ulus   yönüne gidişte Atatürk Meydanı/TBMM-Orman Bakanlığı Kavşağı'nda tıkandı. Kızılay Meydanı'na ulaşan araçlar, buradan Sıhhiye Meydanı'na ulaşabilmek için uzun süre beklemek zorunda kaldı. İlginç gelişmelerden biri de, normal dönemde günün hiçbir saatinde tıkanmayan Celal Bayar Bulvarı'nın, saat 10.30'a kadar tamamen felç olmasıydı. Celal Bayar Bulvarı'ndan Sıhhiye yönü ve Kurtuluş'tan itibaren Tandoğan-Gar istikametine gidişler, önemli ölçüde aksadı. Genelkurmay Kavşağı'ndaki alt geçit de, İnönü Bulvarı boyunca ve bulvarın açıldığı ara sokaklarda tıkandı. Yoğunluk sebebiyle sürücülerin sık sık korna çaldığı ve bazı sürücülerin arabalarından inerek tartıştıkları görüldü. Bazı trafik polisleri, uygulamanın Ankara trafiğini açmaza sürükleyeceğini ifade ederken, bazı polisler ise sistemin oturmasının ardından trafiğin rahatlayacağını söylediler.    

GÖKÇEK: "HALK NE İSTERSE ONA UYACAĞIM"    

    Ankara - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kızılay'daki trafik düzenlemesinin devam edip etmemesi konusunda yarın yapılacak ankette çıkan sonuca uyacağını söyledi. Gökçek, "Ben demokratik bir belediye başkanıyım halk ne isterse ona uyacağım. Halkın yüzde 50'si düzenlemenin devam etmesini istemezse ısrar etmeyiz" dedi. Gökçek, yarın yapılacak referandumda 100 adet anket sandığının Metro ve Güvenpark'a yerleştirileceğini kaydederek, Metro'ya yerleştirilecek anket sandıklarında 07.00-19.00 saatleri arasında oy kullanılacağını belirtti. Gökçek, diğer sandığın ise Güvenpark içine yerleştirileceğini bu sandıkta da 07.00-15.00 saatleri arasında oy kullanılabileceğini ifade etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Meclis Üyeleri ve tüm İlçeBelediye Meclis üyelerinin ankette gözlemci olacağını vurgulayan Melih Gökçek, oy kullananların parmağına mükerrer oy kullanımını önlemek amacıyla boya sürüleceğini bildirdi. Melih Gökçek, oy pusulalarında "Kızılay meydanında metro Alt geçitlerine ilişkin il trafik komisyonu kararı devam etsin mi etmesin mi" şeklinde bir soru bulanacağını belirterek, cevabın  "evet" ya da "hayır" kutucuklarının işaretlenerek verileceğini anlattı. Melih gökçek, sandıkların halk ve medya huzurunda açılacağını bildirdi. Araç trafiği düzenlemesiyle ilgili olarak da 27 Ekim Pazartesi günü taksici esnafıyla bir toplantı yapacağını belirten Gökçek, bu toplantının ertesinde 27 Ekim Salı günü Valilik' te İl Trafik Komisyon ile bu konuların tamamının değerlendirileceğini ve nihai karar alınacağını söyledi.

YSK ANKET İÇİN VERDİĞİ MÜREKKEBİ GERİ ALDI  

    Ankara - Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kentteki yeni trafik düzenlemesine ilişkin anket için verdiği mürekkepleri geri aldı.YSK Başkanı Tufan Algan'ın talimatı üzerine ankete katılanların parmaklarına sürülmek üzere verilen 300 şişe mürekkebin, oylama başlamadan önce Büyükşehir Belediyesi görevlilerinden alındığı öğrenildi. Bu arada, ankette yerli bir firmanın üretimi olan mürekkeplerin kullanıldığı kaydedildi.  

BAŞKENT'TE TRAFİK "ANKETİ" YAPILIYOR    

Ankara - Kızılay'daki trafik düzenlemesinin devam edip etmemesi konusunda yapılan "anket" başladı. Milli Müdafaa Caddesi üzerine kurulan çadırların içinde ve Kızılay Metro İstasyonu'nda toplam 100 sandık kuruldu. Vatandaşlar "ankete" yoğun ilgi gösteriyor. Sandıklarda, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Meclis Üyeleri ve ilçe belediye meclis üyeleri gözlemci olarak görev alıyor. Belediye çalışanlarının aileleri ile birlikte, belediye otobüsleriyle Kızılay'a gelerek oy kullandıkları gözlendi. Bazı sandıklarda otobüslerle getirilen küçük çocukların da "ankete' katıldıkları görüldü. "Anket"e katılanlara Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) sağlanan seçim boyaları işaret parmaklarına sürülüyor. Parmakları boyalı olanlar gün boyunca ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacaklar.

    Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kızılay Metro İstasyonu'ndan kendi sesinden yaptırdığı anonslarla vatandaşları "anket"e katılmaya çağırıyor. "Referandumun" durdurulması istemiyle dün YSK' ya başvurulmuş, YSK da belediyelerin referandum yapma yetkisi olmadığına işaret etmişti. Vatandaşlar sandıklara oy atarak tercihlerini belirtmesine karşın, belediye yetkilileri, YSK' nın bu kararı nedeniyle yapılanı "anket" olarak nitelendiriyor.  

BAŞKENT’TE TRAFİK DÜZENLEMESİ PROTESTO EDİLDİ

       Ankara - Ankaram platformuna üye bir grup Gima önünde basın açıklaması yaparak Kızılay'daki trafik düzenlemesi ve düzenlemenin devam edip etmemesi için yapılan anketi protesto etti. İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Kemal Türkarslan, uygulamanın yasal hiçbir boyutunun olmadığını söyledi. Türkarslan, daha önce yapılan Mithatpaşa, Maltepe ve Akay katlı kavşağı ile trafik sorunun çözüleceğinin iddia edildiğini ancak sorunun çözülememesi üzerine "zorbalık uygulamalarıyla" vatandaşlara çile çektirildiğini belirtti.

    Türkarslan, "Kent merkezindeki bu uygulamalar ulaşım sorununu çözmeyecek. Bu çözümsüzlük; plansızlıktan, bilimi dışlamaktan ve her şeyin en iyisini ben bilirim anlayışından kaynaklanıyor" diye konuştu. Platform üyeleri daha sonra ıslık ve alkışlarla uygulamayı protesto ederek, yen trafik düzenlemesinin kaldırılması yönünde imza kampanyası başlattı. Aynı dakikalarda Milli Müdafaa Caddesi girişinde toplanan Sosyalist Demokrasi Gençliği'ne üye öğrenciler de ABD, AKP ve YÖK'ü protesto etmek için eylem hazırlığına girişti. Güvenlik güçleri eyleme izin vermeyerek grubun dağılması yönünde uyarı yaptı. Göstericiler basın açıklaması yapmakta direnince güvenlik güçleri ile arbede yaşandı. Grup daha sonra slogan atarak bölgeden ayrıldı.

 

Okunma Sayisi : 8362
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 07.06.2024 - 16:26:44
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları