Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
01 Mart 2018

Mimarlar Odası Ankara Şubesi devir teslim töreni yapıldı

45. Dönem Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan oldu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri seçimlerin ardından görev paylaşımını yaptı. 45. Dönem de Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan oldu. Görev paylaşımına göre Mimarlar Odası Ankara Şube Başkan Yardımcısı Ali Atakan, Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal Evirgen, Mimarlar Odası Ankara Şube Saymanı Muteber Osmanpaşaoğlu, Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Namık Kemal Kaya, Ünal Kara, Songül Üzgün oldu.

45. Dönem Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri ise şu isimlerden oluştu:

 “Mustafa Hasdoğan, Tuğba Arslan Konak, Şakir Babacan, Ayşen Beyazıt Teleri, Onur Lami Yalman,  Zelal Doymaz, Ece İlayda Yörük.”

Zorlu bir süreçte önemli bir sorumluluk üstlendik

Bu kapsamda Mimarlar Odası Fuaye Salonu’nda devir teslim töreni yapıldı. Törende konuşma yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, şunları söyledi:

“45. olağan genel kurul ve seçimlerden sonra mazbatamızı aldık. 45. Dönem çalışmaları bugün başlayacak. Yönetim kurulu olarak  bir araya geldik ve görev paylaşımını gerçekleştirdik.44.dönem mücadelesini bugün törenle 45. dönem olarak alıyoruz.

45. dönemde de mücadeleye devam edeceğiz

Candan, Mimarlar Odası’nın şubelerinde hiç olmadığı kadar kadın adayların öne çıktığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Şu anda 8 şubemiz kadın başkan seçti. Yönetim kurullarında kurullarda kadınların temsiliyet ağırlıkları var. Bunun önemli olduğunu düşünüyoruz. Bunun toplumsal ve kentsel karşılığını tartışmak üzere ilk etkinliğimiz 8 Mart'ta olacak. Mimarlar Odası Ankara Şubesi  artık kolektif bir çalışmanın ve hafızanın mekanı haline geldi. Genel kurulumuzdaki konuk konuşmalarımızın gösterdiği ilgi ve mesajlarla birlikte bütün toplumun mekânsal hafızası ve çalışma alanı olacak gibi görünüyor. Kim çalışmak istiyorsa kim elini taşın altına koymak istiyorsa Mimarlar Odası bunun mekansallığını örgütleyecek.45.dönemde birlikte yönetmenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Üyelerimizin yanımızda olmasını istiyoruz.  2018-2020 yılı Türkiye de çok özel bir sürece tekabül ediyor. 3 seçimi bir arada yaşayacağız. İçerde OHAL, dışarda savaş ortamıyla birlikte bir baskı sürecinde şekillenecek bu seçimde Mimarlar Odası mekânsal olarak bugüne kadar geliştirdiği bütün deneyimleri, toplumsal muhalefeti bir arada tutma eylemini belki de bu sürece taşıyacak. Başkent Dayanışması çok önemli bir işi başardı. Beş benzemezi bir araya getirdi. HDP’sinden İşçi Partisi’ne, Halkevleri’nden KORDER’e kadar değişik kesimleri bir vaka üzerinden ve kent üzerinden organize edebildi. Bunun çok daha üst boyutlarını yapabiliriz ve toplumsal muhalefeti bir araya getirebilecek mekansallığı sağlayabilir ve herkesi bir masa etrafında 2019’a yürüme cesaretliliğini ve kararlılığını birlikte üretebiliriz. Bu dönemde hem sanatsal hem yaşam tarzlarımız açısından yoğun bir baskısıyla karşılaşacağımız çok aşikar.  Mimarlık yıkımlar süreci ile karşı karşıya. Yıkılan her bir değer aslında bizim kolektif hafızamız. Bu hafızanın yok olması demek hepimizin yalnızlaşması demek. Bütün bunlara karşı da yıkılan her binanın tahrip edilen her anıtın değiştirilen her sokak isminin bizi yalnızlaştırmaya ve toplumdan uzaklaştırmaya iten bir travma sürecinin parçaları olarak görmeliyiz.. Mimarlar Odası 45. Dönemde mücadeleye devam edecek. Genç arkadaşlarımız, enerjilerimiz  45. Dönemin taşıyıcıları olacak. Her birimiz güzel bir ülkenin projelendirilmesinde katkı sunmaya devam edeceğiz.”

  Candan, şöyle devam etti:

  “Yönetim Kurulumuz bugün ilk çalışmalarına başlamış oldu. Hem genel kurulumuzu hem de seçimler sürecimizi değerlendirdik. Mimarlar Odası Ankara Şubesi çok zorlu bir süreçte önemli bir sorumluluk üstlendi. Çok kısa zamanda hazırlanacak faaliyet raporu ile birlikte çalışmalarımız başlayacak.

Meslektaşlarımızı geleceği birlikte tasarlamaya davet ediyoruz

 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Ali Atakan ise,  “Uzun zamandır Mimarlar Odasındayım. Mimarların ve toplumun adına tepeden inme bir şeyler üretmek yerine, toplumla birlikte hep beraber geleceği inşa etmek ve tasarlamak adına buradayız. Hep birlikte olduğumuz zaman daha güçlüyüz. Yarınlara daha emin adımlarla yürüyebiliriz diye düşünüyorum. Tüm meslektaşlarımızı toplumda birlikte olmaya, birlikte üretmeye ve geleceğimizi tasarlamaya davet ediyorum” diye konuştu.

Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal  Evirgen de, “Bu dönem sekreter üye sorumluluğunu üstlendim. Umarım 45. Dönem boyunca Ankara şubenin geleneğinden gelen bütün sorumluluğu yerine getirmeye başarabilirim. Hepimize kolay gelsin” dedi.

Oda olarak toplumla iyi bir dil yakaladık

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Sayman Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu ise, sayman üye olarak göreve devam edeceğini bildirerek, 45 dönemde herkese başarılar diledi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya düşüncelerini şöyle paylaştı:

 

“Geçen dönem yürüttüğüm şube sekreterliği görevimi Nihal hanıma devrettim. Bu dönemde yönetim kurulu üyesi olarak görevime devam edeceğim ama birlikte bir ekip olarak çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin durumunun ve bizim ne yapmamız gerektiğinin farkındayız. Bu zorlu süreçte Türkiye’yi ve bizleri nelerin beklediğini çok iyi biliyoruz. Bunun için aslında yönetimde kalma sorumluluğu bize verildi. Dolayısıyla üzerimize ne düşüyorsa onu yapacağız. Toplumla iyi bir dil yakaladığımızı düşünüyoruz.”

 

Mimarlar Odası Ankara  Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Songül Üzgün de 9 binin üzerinde üye sayısı olan bir örgütün yöneticisi olmak hakikaten kolay değil. İçerde savaş, dışarda OHAL. Bu süreçte 9 bin kişinin bir arada birlikte burada olması gerekiyor. Bunun için elimizden ne geliyorsa onu yapacağız” dedi.

 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Kara da 45. dönemin herkes için iyi geçmesi diledi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Tuğba Arslan Konak "İlk geldiğimde oda insanın kanına girdi mi gelmediğin bir ayda diyetini bozmuş gibi sıkıntı yaşarsın derlerdi. Oda artık benim kanıma girdi. Bu dönemde tekrar mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu.

  

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Mustafa Hasdoğan da düşüncelerini şöyle paylaştı:

“Buradaki arkadaşlarımızdan farklı endüstri ürünler tasarımcısıyım. Geçen dönemde bu görevde yer almıştım. Aslında bu dönemde birlikte mücadele etmek istiyoruz. Sizinle mücadele etmekten memnunuz ve birlik olmak istiyoruz.”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Onur Lami Yalman ise İlk defa böyle köklü bir organizasyon içinde yer aldığını belirterek, “Bu benim için büyük bir şeref ve elimden geleni yapacağıma söz veriyorum” dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Ece İlayda Yörük da büyük örgütlenmede ilk defa yer alacağını ifade ederek bu süreçte elinden gelen bütün desteği sağlayacağını söyledi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Zelal Doymaz ise odanın içinde bulunmak ayrı bir heyecan olduğunu belirterek, “Gönüllü olarak bu işlerin içinde olmak gerektiğini düşünüyorum elimden gelenin fazlasını yapacağım” diye konuştu.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

 

Okunma Sayisi : 4130
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 07.06.2024 - 16:26:44
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları