Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
08 Temmuz 2014

Başkent Dayanışması’ndan sanat savunması

Akün ve Şinasi sahnelerinin satışa çıkarılmasıyla, Başkent Dayanışması sanatı savunmak için eylem programını açıkladı.

Başkent Dayanışması bileşenleri bugün gerçekleştirdikleri basın toplantısıyla Akün ve Şinasi Sahneleri’nin satılamayacağı mesajını iletti. Bileşenler Konur Sokak’ta Mimarlar Odası Ankara Şubesi önünde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “ Başkent Dayanışması olarak daha  dört kez ihalenin  iptal edilmesi için eylem yaptık.  Bir şekilde 4 ihalede yapılamadı. Kültür ve sanat mekanlarını yok edilmesi yaşam alanlarımızın yok edilmesi anlamına gelmektedir. Geçen hafta 21 Temmuz’da sahneler için ihale ilanı verildi.  Başkent Ankara’nın Kültür ve Sanat mekanlarını giderek yok edilmesine karşıyız. Akün ve Şinasi sahnesi ile ilgili Başkent Dayanışması olarak eylem kararı aldık.

“duymayan kulaklara davul”

Candan eylem kararlarını şöyle sıraladı; “15 Temmuz saat:12.00’da Konur Sokak’ta buluşarak Akün Sahnesi’ne yürüyeceğiz. Duymayan kulaklara sahnelerin satılamayacağını davullarla duyuracağız.  21 Temmuz saat;11.00’da Akün sahnesi önünde buluşacağız. Sanatçı dostlarımızla birlikte ihalenin yapılmaması için orada olacağız. “ şeklinde konuştu.

“Paris’te her gece 120 tiyatro perde açar”

TOBAV adına konuşan Makbule Kalyon: “ Kent sorunlarını dile getirmek amacıyla Başkent Dayanışması olarak eylemler düzenliyoruz. Avrupa ülkesi başkentleri kentlerinde bulunan kültür merkezlerinin sayıları ile gurur duyarlar. Paris’te her gece 120 tiyatro perde açar. Viyana’da 65, Londra’da 200’ü aşkın tiyatro var. Atina’da 110 tiyatro her gün perdelerini açarken Ankara’da bulunan sayıca çok yetersiz olan  12 Tiyatronun sayıları giderek azaltılmaya çalışılıyor. Bu nedenle Akün ve Şinasi sahnelerinin satılmamasını önemsiyoruz.” Dedi.

Kültür Sanat Sen Yönetim Kurulu Üyesi Alper Tazebaş:  Tiyatro mekanlarını kapatmak cinayettir. Devlet tiyatroları değil, tüm özel tiyatroların da buluştuğu bu iki mekanın kapatılması , tiyatroya yapılan bir saldırıdır.”

ETOS Ankara Tiyatro Festivali adına konuşan Özgür Atmaca : “ Hem tiyatro seyircisi , hem sahnede oyuncu olarak Akün tiyatrosu ile tanıştım. Tiyatroların satılması sanatı istemedikleri anlamına gelir. Bu yapılan insanların sanat hakkını gasp etmektir. “

BDP adına konuşan  Mükremin Barut : “ Ankara’da yok edilmeye çalışılan bir sanat var. Bizler, sanatı var gücümüzle savunmak zorundayız. “ ifadelerini kullandı. 

Okunma Sayisi : 10254
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.04.2021 - 10:56:12
Şu an 46 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları