Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

Üstgeçit üstünde toplantı yaptılar

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi bir ilke imza atarak üst geçit üstünde basın toplantısı düzenledi. Üstgeçite işlev kazandırarak toplantı salonu gibi düzenlediler. Geçit üstü toplantıya Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan, Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan, Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu katıldı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan Üstgeçitler hakkında Mimarlar Odası’nın açtığı davayı hatırlatarak, “ Basın toplantımızı buraya taşıdık, bundan sonrada Ankara’da aksaklık gördüğümüz farklı yerlere taşıyacağız basın toplantılarımızı, Atatürk Orman Çiftliği tahrip ediliyor, oradaki tahribatı ispatlamak, belgelemek için hafta sonu bilim insanları, fotoğrafçılar ve mimar üyelerimizle keşif gezisi yapacağız. Atatürk Orman Çiftliği konusunda planlama sürecine dava açtık dava devam ediyor, yalnız bu üst geçitlerin kaldırılmasına yönelikte dava açıp, kazanmıştık ama dava sürecinin neticesini görüyorsunuz, üst geçitler işlevsiz halde yerinde duruyor. Meşrutiyet Caddesi’nde bulunan üst geçitlerin kaldırılmasını istiyoruz ve yaya öncelikli bir planlama yapılmasını istiyoruz” dedi.

“inatla, kinle belediye yönetilemez”

Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan ise Ankara’daki ulaşım planına dikkat çekerek “üst geçitler ulaşım planının bir parçasıdır. Ankara’nın ciddi bir an ulaşım planı yok.”Üst geçitler hem hukuksal olarak yok hükmünde, hem de kentliler tarafından kullanılmadığı için toplumsal olarak da yok hükmünde.  Candan Büyükşehir Belediyesi’nin üst geçitleri kaldırması durumunda, yıkımla ilgili ve yaya öncelikli planlamayla bilimsel destek sunmaya ve yardım etmeye hazırız” dedi. Belediye Başkanı’nın günlük fikirleri ile bilimsel olarak geçerliliği olmayan yöntemlerde inat ederek, kin duyarak başkent yönetilemez… Benim hayalim teleferik diyor Büyükşehir Belediye Başkanı, hayaller güzeldir ama hayalin fiziksel bir uygulama ile teması varsa bu bilimsel olmalı…. Ben bunu istiyorum,  tarzı ile başkent yönetilemez. Bu doğru bir yaklaşım olmuyor” dedi .

Candan Ankara’ya sahip çıkmak için başlatılan “ben Ankara” eylemine yönelik  destek vermek için siyah giyerek 17 Mayısta saat 17.05 te  Kızılay’da Gima’nın önünde olacaklarını, ifade ederek, başkentlileri siyah giyerek 17.05 te Gima önünde buluşmaya davet etti.

Okunma Sayisi : 9473
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 27.02.2021 - 12:28:34
Şu an 49 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları