Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
26 Mart 2019

Mimarların mücadelesine bir ödül de Sanat Kurumu’ndan

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin verdiği mücadele ödüllerle takdir edilmeye devam ediyor

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin kent mücadelesi, Cumhuriyet değerleri kültürel mirasın korunması mücadelesi toplumun değişik kesimleri tarafından takdir toplamaya devam ediyor.  Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Sanat Kurumu tarafından Seçici Kurul Özel Ödülü’ne layık görüldü. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, daha önce Uğur Mumcu Mücadele Ödülü’ne, “Ankara’yı En İyi Koruyan Örgüt Ödülü’ne, Erdal Eren anısına “Ankara’nın Sahibi Var” ve Koru Rotary Kulübü Derneği  tarafından verilen Mesleğe Hizmet Ödülü’ne layık görülmüştü.

Sanat Kurumu 1964 yılından bu yana tiyatro dalında, 1984 yılından bu yana da plastik sanatlar alanında ödüller veriyor. Sanat Kurumu Türkiye Barolar Birliği Litai Konukevi’nde düzenlenen törenle ödülleri sahiplerine sundu.

Törene Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Ali Atakan, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu, Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar, çok sayıda ünlü tiyatro ve plastik sanatçısı katıldı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne verilen Seçici Kurul Özel Ödülü’nü yönetim kurulu adına Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan aldı.

Ödülü Candan’a Anadolu Sanat Tarihçileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Pelin Şahin Tekinalp takdim etti.

Tekinalp, “Cumhuriyetimizin Başkenti Ankara’mızın tarihi ve kültürel mirası için çok çabalıyorlar. Kendilerine çok teşekkür ederiz” dedi.

İlhan Koman heykeli müjdesi

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ise, seçici kurula ve Sanat Kurumu’na teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Cumhuriyet’in bize emanet ettiği bütün değerleri korumaya çalışılıyoruz. AOÇ başta olmak üzere Cumhuriyet’in kamusal alanlarına, binalarına, heykellerine, rölyeflerine ve bütün eserlerine ve sanata sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bugün size çok güzel bir müjde getirdim. 2016 yılında Mayıs’ın ikinci pazarında Seğmenler Parkı’ndan İlhan Koman’ın heykeli Gökçek döneminde çalındı ve bulunamadı. Mimarlar Odası ve sanatseverler olarak İlhan Koman heykelinin bulunması için hukuksal mücadele verdik, ancak bulunamadı. Sonrasında umutları yeniden tazelemek için, yaşamı yeniden sanatla örgütlemek için bir bağış kampanyası başlattık Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir sivil bağış kampanyası ile toplanan bağışlarla İlhan Koman heykelinin yeniden dökümü yapıldı. Bu kez de İlhan Koman heykelinin Seğmenler Parkında yerine koyulması için de bir mücadele başlatmıştık. O mücadele süreci bugün itibariyle karşılığını buldu. Koruma Kurulu ve Büyükşehir Belediyesi heykeli yerine koymak üzere gereken izinleri verdi. Dolayısıyla 2016 Mayıs’ta anneler gününde bir sabah kalktığında heykeli göremeyenler için biz de anneler gününde onu tekrar oraya hep birlikte koyalım istiyoruz.  İlhan Koman Anıtı’nı Seğmenler Parkında tekrar yerine koymak ve heykelin bağış hikayesinin de anlatıldığı plaketi çakmak üzere 11 Mayıs’ta saat 11.00 de Sanatın Halkla Buluşması törenine herkesi bekliyoruz.’’

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarları kopmuş demektir’ sözlerini hatırlatan Candan, ‘’Bu hayat damarlarını yaşattığı için sanat kurumuna ve sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

ÖDÜLLER

Tiyatro ve plastik sanat dallarında ödüle layık görülen isimler ise şöyle:

2016 – 2017 Dönemi Tiyatro Ödülleri: En İyi Yönetmen, Barış Erdenk “Lysistrata”, En İyi Kadın Oyuncu, Serap Sağlar “Yaşlı Kadının Ziyareti”, En İyi Erkek Oyuncu, Bülent Çiftçi “Felatun Bey ve Rakım Efendi”, En İyi Erkek Oyuncu, Doğan Doğru “Fatih (Bizans Düştü)”, En İyi Sahne Tasarımı, Hasan Yavuz “Lysistrata” ve “Yaşlı Kadının Ziyareti”, En İyi Giysi Tasarımı, Funda Karasaç “Gayri Resmi Hürrem”, En İyi Giysi Tasarımı, Fatma Sarıkurt “Felatun Bey ve Rakım Efendi”, En İyi Müzik, Turgay Erdener “Gayri Resmi Hürrem”, En İyi Hareket Tasarımı, Özgür Adam İnanç, “Felatun Bey ve Rakım Efendi”, En İyi Yapım, Ankara Devlet Tiyatrosu “Gayri Resmi Hürrem’’

2017 Dönemi Plastik Sanatlar Ödülleri: Resim Dalında Yılın Sanatçısı, Ali Kotan, Resim Dalında Övgüye Değer Sanatçı, Mustafa Duymaz, Heykel Dalında Yılın Sanatçısı, Ali Asgar Çakmakçı, Heykel Dalında Övgüye Değer Sanatçı, Asaf Erdemli, Seramik/Cam Dalında Yılın Sanatçısı, Deniz Onur Erman, Seramik/Cam Dalında Övgüye Değer Sanatçı, Buğra Özer, Baskı Resim Dalında Övgüye Değer Sanatçı, Özgür Uğuz, Seçici Kurul Özel Ödülü AFSAD Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği, Seçici Kurul Onur Ödülü ise Jale Erzen

2017 Mayıs– 2019 Mart Dönemi Tiyatro Ödülleri: Övgüye Değer Oyun Yazarı, Serhat Yiğit, “İkinci Katil”, En İyi Yönetmen, M. Akif Yeşilkaya, “12 Öfkeli.” En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Serpil Gül, “İhanet”, Övgüye Değer Kadın Oyuncu, Naz Göktan, “Madam”, En İyi Erkek Oyuncu, Kutay Sungar, “Siyahlı Kadın (Bir Hayalet Oyunu)’’, En İyi Erkek Oyuncu, Ünsal Coşar, “Delirium”, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Can Öztopçu, “Kaç Baba Kaç”, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Şekip Taşpınar, “İkinci Katil”, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Tuncer Yığcı, “Suç ve Ceza”, Övgüye Değer Erkek Oyuncu, Doğukan Soykök, “Kafkanın Maymunu”, Övgüye Değer Erkek Oyuncu, Eren Özkan “12 Öfkeli.”En İyi Sahne Tasarımı, Efter TUNÇ,“12 Öfkeli.” En İyi Giysi Tasarımı, Sevgi TÜRKAY, “Fare Kapanı” ve “Gün Batımı” En İyi Müzik, Arın Aykut, “12 Öfkeli.”En İyi Yapım, Ankara Devlet Tiyatrosu, “12 Öfkeli.” ve “Siyahlı Kadın (Bir Hayalet Oyunu)

2018 Dönemi Plastik Sanatlar Ödülleri: Resim Dalında Yılın Sanatçısı, Ekrem Kadak, Resim Dalında Övgüye Değer Sanatçı, Yasemin Coşkun, Heykel Dalında Yılın Sanatçısı, Güler Güçlü, Baskı Resim Dalında Yılın Sanatçısı, İbrahim Çiftçioğlu, Fotoğraf Dalında Yılın Sanatçısı, Ali Boravalı, Seçici Kurul Özel Ödülü, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 3912
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 07.06.2024 - 16:26:44
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları