Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
27 Aralık 2016

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 61. yılını mesleğe saygı töreniyle kutladı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi meslekte 30,40,50,60 yıllarını dolduran mimarlara ödül vererek onurlandırdı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 61. yıl dönümünün kutlamalarının da yapıldığı törende konuşan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “ Bütün bu zor süreçleri aşabilmenin sihirli ilacı yan yana durmaktır. 61. yılımızı geleceğe umutla bakarak karşılamak ve bu ülkenin hak ettiği düzeye getirilmesi için her alanda, mimarlıktan, kent alanına demokrasiden insan haklarına kadar bitmez tükenmez bir enerjiyle  mücadele etmek gerekiyor. Önümüzdeki süreç bizim açımızdan geleceğe dair umutlarımızı yeniden sınayacağımız bir süreç olacak” dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Meslek Yılına Saygı ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 61. yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi. Törene Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şube İkinci Başkanı Ali Atakan, Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Namık Kemal Kaya, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri  Muteber Osmanpaşaoğlu, Ayşen Gül Şimşek, Mustafa Kemal Yurttaş’ın yanı sıra çok sayıda mimar ve yakınları katıldı.

Törenin açılış konuşmasını  Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Namık Kemal Kaya yaptı. Kaya, “Savaş süreci yaşadığımız coğrafyamızda her tarafımızın acılarla dolu olduğu süreçte meslektaşlarınız olarak sizleri unutmadık, unutmayacağız. Bir nebze olsun yüreklerinize su serpmek için bu günlerde birlikte olmak için meslekte 30,40,50,60  yıllarını dolduran meslektaşlarımıza ödül vermek için bugün buradayız” diye konuştu.

Zorlukları aşmanın sihirli ilacı dayanışma

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, şunları söyledi:

“Bugün meslekte 30, 40, 50, 60 yıllarını dolduran meslektaşlarımız için ödül töreni düzenliyoruz. Ayrıca bugün Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin yaş günü. Şubemiz,  mücadele dolu 60 yılı geride bırakarak 61.yıla giriyor. Hepimizin emeği ve katkısı olan bu süreci bugün 61. yıla hepimiz taşıyacağız. Her birinizin mesleğe verdiği katkı 30, 40, 50, 60 yıllık katkılar bizleri bugünlere getiren bir süreç oldu. Bugün Mimarlar Odası toplum tarafından saygınlığını en üst noktalara taşımışsa, Mimarlar Odası ülkesine kentin ve mesleğine sahip bir örgüt olarak aslında herkesin evine girmişse, burada oturan herkesin emeği var bunu biliyoruz. Bunun farkındayız çok zor günlerden geçiyoruz. Ülkemizi çok zor süreçler bekliyor. Bütün bu zor süreçleri aşabilmenin sihirli ilacı da yan yana durmak ve mücadele etmek, her şeye rağmen bugün burada olmak.”

Mücadele etmemiz gerekiyor

“61. yılımızı geleceğe umutla bakarak karşılamak ve bu ülkenin hak ettiği düzeye getirilmesi için her alanda mimarlıktan kent alanına, demokrasiden insan haklarına kadar hak ettiği değeri verebilmek için mücadele etmek gerekiyor. Önümüzdeki süreç bizim açımızdan geleceğe dair umutlarımızı yeniden sınayacağımız bir süreç olacak” diyen Candan, sözlerine şöyle devam etti:

“ AOÇ mücadelesini verirken Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak Kaçak Saray’ın tek başına bir bina olmadığını ideoloji ve mekan ilişkisinde, rejim değişikliğinin mekansal karşılığı olduğunu defalarca dile getirdik. Bu ülkenin yöneticileri ile bizi karşı karşıya getiren kent politik şey buydu. Mekanın kendisinin siyasallığıyla ilgiliydi. Önce okullardan başladılar, medrese cepheli okullarla, medrese eğitimi değişikliği getirildi. Sonra Osmanlı Selçuklu mimarisi yargıda devam etti. Adliye binalarının değişen cephesiyle birlikte içindeki kanunlar değişti. Adalet kadılaştı, siyasallaştı. Bugün karşımızda okullarda özgür bir eğitim yok, adil bir yargı yok ve bizi sarmalayıp kucaklayacak hükümet konaklarımız ve valilerimiz yok.  Kaçak Saray’ın yapılmasıyla birlikte rejim değişikliğini de olacağı çok açıktı anayasanın değişiklik önergesi yürütme, yargı ve yasamanın tek elde toplanmasının ne anlama geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Ama biz 1954 yılında Cumhuriyet’in özgürlükçü değerlerinin modern yaşamının örgütü olarak kurulduk. Varlığımızı borçlu olduğumuzu geleceğimizin şekillenmesinde yeri olan Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Asla başaramayacaklar

Candan, “ Referandumda asla başaramayacaklar. Çünkü Ankara  başkent oluşu sürecinde, ülkenin işgal altında olduğu yıllarda, isyanın direnişin, devrimin  başkenti oldu. Saltanata meydan okumanın başkenti oldu. Ankara, ölü topraklarını 27 Aralık 1919 ‘da atarak Anadolu’da  isyanı direnişi ve devrimi örgütleyen bir kent olarak  çok değerli. İşte bu nedenledir ki, bu başkentin mimarlar örgütü de, o her bir metrekaresine yayılmış direnişten alıyor, bütün enerjisini…Sizler meslekte 30,40,50,60 yılını dolduran meslektaşlarımız, bize bir mücadele örgütü emanet ettiniz 61.yılımıza girerken enerjimizi sizden alıyoruz.Ülkemizi, kentimizi, mesleğimizi ve dahi yaşamlarımızı tahakküm altına almaya çalışanlar, demokrasi insan hakları ve evrensel hukuk ilkelerini ihlal edenler, Cumhuriyet değerleriyle hesaplaşanlar, rejim değişikliği ile otoriter bir yönetim sürecine geçmek isteyenler asla başaramayacaklar. Meslekte 30,40,50,60 yılınızı kutluyor, demokrasinin geliştiği bir dönemde 70, 80 yıllık bir örgütü hep birlikte yaratacağımıza olan inançla mücadeleye ve yan yana durmaya davet ediyorum “diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından meslekte 30,40,50,60 yıllarını dolduran mimarlara ödülleri verildi. Mimarlar verdiği mücadeleden ötürü Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne teşekkür ederken, kendilerinin bu şekilde onurlandırılmasından büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 4722
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 07.06.2024 - 16:26:44
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları