Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
03 Eylül 2019


37 örgütten AOÇ eylemine çağrı

“İhanetin ihalesi olmaz”

 Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara Tabip Odası, KESK Ankara Şubeler Platformu, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi  Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı, CHP Çankaya İlçe Örgütü, Halkevleri, Tüm Emekli Sen, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Tüketici Hakları Derneği, Divriği Kültür Derneği, CHP Altındağ İlçe Örgütü, Saraçoğlu Mahallesi Yaşatma Derneği, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) ,TOMEB Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği, Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Ankara Şubesi, Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Merkez, Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği, Artvin Çevre Platformu (ARÇEP), Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Ankara Şubesi, ÖDP Ankara İl Örgütü, Soysal Demokrat Avukatlar Derneği, Kültür Sanat Emekçileri Derneği, HDP Ankara il Örgütü, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Ankara Örgütü, Devrimci Parti Ankara İl Örgütü, Sosyal Demokrasi Derneği, Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO), Türkiye İşçi Partisi, Ankara Dersimliler Derneği, ESP Ankara İl Örgütü, Birleşik Kamu İş Konfederasyonu, Ankara CUMOK, Demokratik Alevi Derneği, Politeknik Ankara Temsilciliği, Türkiye Kadın Dernekleri Konfederasyonu, Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi, AOÇ arazilerinin talanına karşı “İhanetin ihalesi olmaz” çağrısı yaptı. Sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, sendikalar, siyasi partiler ve demokratik kitle örgütleri,  AOÇ arazilerinin satışına ilişkin 5 Eylül’de açık arttırma ile gerçekleştirilecek ihale için 13.30 da  Bilkent’teki TOKİ binasında olacaklarını belirterek, tüm vatandaşları AOÇ alanlarına sahip çıkmaya davet etti.

AOÇ arazilerinin bu kez de kiralama yöntemiyle ve satış yöntemiyle talan ediliyor

Bu kapsamda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, şunları söyledi:

“Satışlarla ve kiralamalarla gündeme gelen Atatürk Orman Çiftliği  talanı, adli yıl açılışı ile bir kez daha gündeme gelmiş oldu. Çünkü adli yıl açılışının yapıldığı yer yıllardır mücadele edilen AOÇ’deki Kaçak Saray’dır. Mekânın kendisinin kaçaklığı aslında hukuksuzluğun simgesi haline gelmiş durumdadır. Bu nedenle AOÇ mücadelesi gündemden hiç düşmeyecek. Cumhuriyetin ilk yıllarında AOÇ, aydınlanmanın yeniden kalkınmanın mücadele alanıydı. Bugün de AOÇ’de verilen mücadele yeni bir özgürleşmenin ve demokrasi mücadelesinin de alanı haline geliyor. Kültür Bakanlığı’nın aldığı ilke kararına karşı Mimarlar Odasının açtığı davada Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu’nun oy birliği ile verdiği ‘Birinci derece tarihi ve doğal sit alanlarında yapı yapılamaz’ kararı kaçaklığın altını kalın çizgilerle çiziyor. Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu, AOÇ’de yapılan kaçak sarayın   hukuksuz olduğunu oy birliği ile tescil etmiş oldu. Bunu ana muhalefet partisinin lideri de çeşitli gazeteciler de gündeme getirdi. Son dönemde karşı karşıya olduğumuz AOÇ arazilerinin bu kez de kiralama yöntemiyle ve satış yöntemiyle talanıdır.  Önce 555 bin metrekarelik alan Medipol’e devredildi. Bu konuyla ilgili protokol istendi ve protokole dava açılacak. Çukurambar’da Tıp Fakültesi yapılması için Gazi Üniversitesi’ne devredilen, daha sonra Gazi Üniversitesi’nden TOKİ’ye, TOKİ’nden hem ABD Büyükelçiliği’ne satılan AOÇ arazileri, hem de 5 Eylül’de ticaret ve konut alanı olarak ihaleye çıkarılarak satılmak isteniyor. Pazar günü itibariyle yine AOÇ arazilerinin 300 bin metrekaresi kiralama yoluyla  bir metrekaresinin yıllığının 10 kuruştan açık artırmaya çıkartıldı. Tüm bunlara baktığımızda da AOÇ alanlarının tamamı talan ediliyor ve bu talan sistematik talan ve hukuksuzluğun hüküm sürdüğü bir noktaya gidiyor. Bunun da asıl nedeni rejimle hesaplaşmaktır. Bu hesaplaşma Cumhuriyet değerleriyle ve onun simge değeri AOÇ üzerinden yürütülüyor. Bugün demokratik kitle örgütleri, meslek odaları ve sendikalar olarak 5 Eylül’de saat 13:30’ta Bilkent’teki, TOKİ binasının önünde olacağız. AOÇ alanlarına herkesi sahip çıkmaya davet ediyoruz. AOÇ mücadelesi Kaçak Saray orada olduğu sürece gündemden hiç düşmeyecek. İhanetin ihalesi olmaz demek için buradayız. AOÇ mücadelesi sadece Ankara’da değil tüm Türkiye de verilmelidir. Ankara Anayasanın değişmez 4 maddesinde geçen tek kenttir. Ankara’da yapılan talan ve saldırı tüm Türkiye’ye yapılmış demektir. Bu hukuksuzluğun Türkiye’ye yayılmasının emareleridir. Herkesin 5 Eylül’de 13:30 ‘da Bilkent’te bulunan TOKİ’de  gerçekleştirilecek ihaleye katılmaya ve ihanetin ihalesi olmaz demeye davet ediyoruz.”

AOÇ’ye sonuna kadar da sahip çıkacağız

DKÖ’ler, STK’lar, meslek örgütleri, siyasi parti ve sendika temsilcileri ise görüşlerini şöyle paylaştı:

KESK Ankara Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Nusret Sulkalar: AOÇ arazisi talan ediliyor. Sarayın yapılması sürecinde Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin ve demokrasi güçlerinin mücadelesi oldu. AOÇ’ye ilişkin Danıştay kararına, rağmen dünkü adli yıl açılışında da Danıştay üyelerinin de oraya katıldığı ve Kaçak Saray’ı onayladığı gerçeği var. Biz mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz. Cumhuriyetin temel değerleri haraç mezat satılıyor. KESK olarak bu mücadelenin yanındayız.

  

 

 

Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı’ndan Emel Sungur: Hukuksuzluğun ihalesi olmaz Cumhuriyet değerleri ve Atatürk ile zihinlerimize yerleşen AOÇ’nin peşkeş çekilmesine itirazımız var. 5 Eylül’de ihale alanında olacağız ve bu işin takipçisi olacağız. İhanetin ihalesi olmaz.

CHP Çankaya İlçe Sekreteri Nazım Yurdakul: Mimarlar Odası’nın eylemlerine katılacağız destekliyoruz. Atatürk Orman Çiftliği’ni böldürmeyeceğiz, parçalatmayacağız. Mimarlar Odasının her zaman yayındayız.

 

 Halkevleri’nden Buse Üçer: Bu basın açıklamasına katılmayı sorumluluk olarak gördük. AOÇ arazisi kamu yararı için kullanılması gereken halkın yararına kullanılması gereken bir arazidir. Fakat halk düşmanlığı olarak bu arazi peşkeş çekiliyor. Kesinlikle Halkevleri olarak, bunun karşısındayız ve bu mücadeleyi yükseltmek için her zaman bir arada bu mücadelenin içinde olacağız.

 

  

 

 

 

Tüm Emekli Sen’den Ali Sürücü: AOÇ topraklarının parça parça kopartılmasının herhangi bir toprak parçasının rant uğruna değerlendirilmesi olarak görmüyoruz. Çünkü AOÇ Cumhuriyetin simgesidir. Cumhuriyetle sorunu olanlar da bilinçli olarak orayı yok etmek ve Cumhuriyet’in kurucu değerlerini de yok etmek istedikleri içinde AOÇ’ye sonuna kadar da sahip çıkacağız. Bu hukuk kavgasının da ötesinde bir siyasi hesaplaşma olduğunu bildiğimiz için biz de Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile aynı tavrı sergiliyoruz.

 

 

  

Saraçoğlu Mahallesi Yaşatma Derneği Başkanı  Gül Merttürk:  AOÇ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ne emanetidir. Bütün siyasi partilerin ve tüm halkın bu emanete sahip çıkması hepimizin namusudur, şerefidir onurudur. Bunun ötesini düşünmemiz mümkün değildir.


Vatan satılık ve kiralık değildir

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nden Bayram Özkan: AOÇ’nin talan edilmesine karşıyız  5 eylülde ihanetin ihalesi olmaz diyeceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüketici Hakları Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Işık: AOÇ yağmasına karşı çıkıyoruz. Mimarlar Odası öncülüğünde yürütülen bu mücadeleye sadece buradaki örgütler değil, bir çok semt temsilciliği de destekliyor. Hem Cumhuriyet’in değerleri hem de Ankara’nın akciğerleri katlediliyor. Hukukun katledildiği gelin bakın sıkıysa yıkın denilen bir noktada bu gerçekleştirildi. Adli yıl açılışına Barolar Birliği başkanı katılarak ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ dedi. Anadolu ve Rumeli Müdafai Hukuk Cemiyetine dayanan vatan müdafası hukuksuz yürütülemez. Hukuku askıya alanlar vatanı satar kendilerini peşkeş çekerler. Derhal Barolar Birliği Başkanı bu görevinden istifa etmelidir. Bütün barolarımız kendisine karşıdır. Ankara halkı olarak protesto ediyoruz. Tüketiciler olarak ta AOÇ’de tarımsal üretimden kaynaklanan haklarımız vardı. Bütün üretimleri yok ederek orayı rant alanına çeviriyor yetmemiş gibi kiralamaya kalkıyor. Vatan satılık ve kiralık değildir. Satılık olanlar vatanı satanlardır.

Divriği Kültür Derneği’nden Nurullah Ünsal: AOÇ arazilerinin satışına karşıyız Cumhuriyet değerleri bir bir yok ediliyor. Mimarlar Odası’nın mücadelesine destek veriyoruz.

 

  

 

 

 

CHP Altındağ İlçe Eğitim Sekreteri Zeki Yalçındere: Ata mirası, mirasyedi anlayışı ile yok edilemez. Ancak onurla ve gururla taşınır. Biz de taşımaya devam edeceğiz. Mimarlar Odasının yanındayız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) ve TOMEB Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği adına katılan Mehmet Nurkut İlhan: İktidarın Cumhuriyet ve Atatürk ile bir sorunları var. Mimarlar Odası bu anlamda da çetin bir mücadele veriyor Bizde bunu tiyatro sahnelerinde dile getirerek halkın daha duyarlı olması için çaba sarf ediyoruz.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 2784
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 17.07.2024 - 14:27:08
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları