Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

P R O G R A M 

3 EKİM 2016 PAZARTESİ 

Basın Toplantısı ve sergiler ve stantların açılması

Saat     : 11.00

Yer       : İller Bankası Binasının önü - Gençlik Parkı karşısı

Sergiler: Basında Kent Mücadelesi Sergisi

              Tehdit Altında Olan Cumhuriyet Yapıları Sergisi 

Stand   : “Tutsaklıktan Özgürlüğe” Kitaplarımız kentlilerle buluşuyor…(*) 

Saat     : 13.00

Yer       :  Konur Sokak No: 4

(*) Mimarlar Odası Ankara Şube yayınları mimarlık günleri süresince indirimli olacaktır.

Mimarlık Günleri Açılış Kokteyl /  Müzik Dinletisi

“Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülü” Töreni

Saat     :19.00

Yer       : Mimarlar Odası Konferans Salonu / Fuaye

 

4 EKİM 2016 SALI

ATÖLYE YÜRÜTÜCÜLERİ TOPLANTISI

Saat     : 19.00

Yer       : Mimarlar Odası 3.kat, 5. Kat ve Zemin Kat Toplantı Salonları

 

5 EKİM 2016 ÇARŞAMBA

TASARIM STÜDYOLARI

Öncüoğlu Mimarlık - Tasarım Süreçlerinin  Deneyimlenmesi

Saat                 : 14.00-16.00  

Yer                   : Öncüoğlu Mimarlık

Mimarlar Odası Kitap Günleri

 

6 EKİM 2016 PERŞEMBE

HERHAL’DE KENTSEL İYİ UYGULAMALAR: YERİNDE İNCELEME GEZİLERİ

ÇANKAYA MUTLUKENT MAHALLE BOSTANI 

Saat                 : 12.30-14.30

*Buluşma yeri ve saati daha sonra duyurulacaktır.

 

"HERHAL'DE BAŞKENT": ODTÜ KAMPÜSÜ GENELİ ENGELSİZ DOLAŞIM PROJESİ

Konuşmacılar: Turgut Kazan, Gül Köksal, Mustafa Sönmez, Korkut Boratav, Aziz Konukman

Saat                 :19.00

Yer                  :Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu

 

7 EKİM 2016  CUMA 

TARIK AKAN’I ANIYORUZ FİLM GÖSTERİMİ “MADEN”

Saat                 : 19.00

Yer                  : Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu 

 

8  EKİM  2016 CUMARTESİ   

HERHAL’DE KATILIMCI YEREL YÖNETİM UYGULAMALARI (*)

Bülent Kantarcı, Çaycuma Belediye Başkanı

Fatih Mehmet Maçoğlu, Ovacık Belediye Başkanı

Sedat Göçmen, Terzi Fikri’nin “Fatsa Deneyimi”

Saat     :14.00-1700

Yer       : Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu 

(*)Belediyelerin ürettiği ürünler toplantı sonrasında satışa sunulacaktır.

 

10  EKİM 2016  PAZARTESİ

ÖFKELİYİZ- İSYANDAYIZ-YASTAYIZ-UNUTTURMAYACAĞIZ

Saat                 :10.04

Yer                   :Ankara Garı

 

11  EKİM 2016  SALI  

Medya Mahallesi “Ayşenur Aslan” Programına Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan  konuk olacaktır.

Saat                 :11.00

Yer                   : Halk Tv

 

ATÖLYE 1        : BİSİKLET VE YAYA ATÖLYESİ

Yürütücüler     : Erhan Öncü, Adnan Seçer, Funda Ulutürk

ATÖLYE 2        : ÇOCUK VE MİMARLIK ATÖLYESİ

Yürütücüler      :Tezcan Karakuş Candan, Özlem Dengiz Uğur, Songül Üzgün,Tuğba Arslan Konak, Fatma Korur, Gül Zehra Arslan, Pınar Yılmaz, Numan Ekmekçi, Simge Çetinkaya,Ayça Akın Hamarat,Burcu Ateş

ATÖLYE 3        : FOTO TREKKİNG ATÖLYELERİ 

ATÖLYE 3.1  Zaman  Yürütücüler: Bülent Altay, H.Ayşen Bayazıt

ATÖLYE 3.2  Mekan  Yürütücüler: Beril Kapusuz, Duygu Tüntaş

ATÖLYE 3.3  Yaşam  Yürütücüler: Mehmet Özer, Ahmet Soyak 

ATÖLYE 4        : BİNALARIN DİLİNDEN KISA FİLM ATÖLYESİ 

Yürütücüler       : Yusuf Kenan Beysülen, Seçil Özcan, Ali Hakkan, Mustafa Yurttaş

ATÖLYE 5        :YERSİZLİK ATÖLYESİ   

Yürütücüler       :Ayşin Zoe Güneş, Ezgi Özpamir Ünürlüoğlu

ATÖLYE 6        : KENT ESKİZCİLERİ ATÖLYESİ

Yürütücüler       : Muteber Osmanpaşaoğlu, K.Mükremin Barut, Vedat Ağca, Leman Ardoğan

ATÖLYE 7        : HEYKEL İZLERİ ATÖLYESİ

Yürütücüler       :Erdal Duman

ATÖLYE 8        :  KENTSEL EKOLOJİ / GERİLLA BAHÇECİLİĞİ ATÖLYESİ

Yürütücüler       : Burcu Ateş, Merve Başak 

ATÖLYE 9        :  KENT MOBİLYALARI ATÖLYESİ

Yürütücüler       : Naz Börekçi, Mine Hoşgün Soylu

ATÖLYE 10      :  YIKIMLARA KARŞI YOL HARİTASI ATÖLYELERİ

Yürütücüler       : Tezcan Karakuş Candan, Elvan Altan, Zeynep Önen, Suna Kabasakal, Aydan Balamir

ATÖLYE 11      :  TOPLUMSAL CİNSİYET VE KAMUSAL MEKAN ATÖLYESİ

Yürütücüler       : Tuna Akpınar, Ece Yoltay, Nilay Oğultürk, Salime Tarkçi

 

12 EKİM 2016  ÇARŞAMBA

TASARIM STÜDYOLARI ZİYARETİ

ON TASARIM - AURA MİMARLIK – Kentsel Tasarım Süreçlerinin  Deneyimlenmesi

Saat                 : 14.00-16.00  

Yer                   : ON TASARIM - AURA MİMARLIK

 Mimarlar Odası Kitap Günleri

13 EKİM  2016  PERŞEMBE 

ANKARANIN BAŞKENT OLUŞUNUN 93. YILI  (Başkent Dayanışması )

10.00                : Atatürk’ün Ankara’ya ilk Gelişi

             Keklik Pınarı-Ulus Maraton Koşusu

11.00                : Ulus Atatürk Anıtına Çelenk Koyma ve Anıttan Anıta Başkent Yürüyüşü

                                   “Ulus Atatürk Anıtından İnsan Hakları Anıtına”  

 

BAŞKENTİN GELECEĞİNİ TARTIŞMAK / SON 25 YILIN KENTLEŞMESİ

15.00                : Açılış Konuşmaları

15.15                :  “Bir Başkentin Oluşumu” Belgesel Gösterimi

 

1.OTURUM: BAŞKENTİN SON 25 YILIN KENTLEŞMESİ

Moderatör        : Bülent Batuman

Erhan Öncü, Abdi Güzer, Oktan Nalbantoğlu, Ali Ekber Doğan

Saat                 : 15.45 - 17.15

Yer                  : Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu 

 

2.OTURUM : MİMARLIK VE İDEOLOJİ:YENİ BİR BAŞKENT TAHAYYÜLÜ (Ütopyalar,Distopyalar)

Moderatör        : Güven Arif Sargın

Neşe Gurallar, Olgu Çalışkan, Funda Baş Bütüner

Saat                 : 17.30 - 19.30

Yer                  : Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu

 

14 EKİM 2016  CUMA

TARIK AKAN’I ANIYORUZ FİLM GÖSTERİMİYOL

Saat       : 19.00

Yer         :Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu

 

15 EKİM 2016  CUMARTESİ

“HERHAL’DE MEDYA GÜNDEMİ”

Modertaör        : Tezcan Karakuş Candan

Katılımcılar      : Özlem Akarsu Çelik, Çiğdem Toker, Ayşenur Aslan

Saat                 : 14.00

Yer                  : Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu

 

USTALARA SAYGI ETKİNLİĞİ “MUAMMER SUN”

Başkent Dayanışması Katkılarıyla: TOBAV Organizasyonuna katılıyoruz. (Katılım ücretsiz)

Saat 16.00 CSO Konser Salonu.

 

16 EKİM 2016  PAZAR

HERHAL’DE KENTSEL İYİ UYGULAMALAR: YERİNDE İNCELEME GEZİLERİ

GÜNEŞKÖY KOOPERATİFİ

Saat                 : 09.00-18.00

*Buluşma yeri ve saati daha sonra duyurulacaktır.

 

MİMARLARDAN “VERİLİK”  ve MİMARLARDAN TASARIM PAZARI / MİMARLARIN ÜRETİMİNDEN SATIŞA (Mimar üreticilerin stand için Şube ile iletişime geçmesi gerekmektedir)

Saat                 : 13.00-16.00

Yer                   : Mimarlar Odası Bahçesi-Fuaye (Konur Sokak No:4 Ankara) 

 

19  EKİM 2016  ÇARŞAMBA  

TASARIM STÜDYOLARI GEZİSİ

ANB Mimarlık – Koruma ve Tasarım Süreçlerinin Değerlendirilmesi

Saat                 : 14.00-16.00

Yer                  : ANB Mimarlık

 

Mimarlar Odası Kitap Günleri

HERHAL’DE  TİYATRO 

Devlet Tiyatrosu :Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

Saat     : 20.00 

Yer       : Akün Sahnesi (Akün Sahneside)

* Biletler  şubeden  temin edilecektir.

 

20  EKİM 2016   PERŞEMBE

ÜLKE HALLERİ: NEREYE GİDİYORUZ?

Moderatör        : Yavuz Önen  

Konuşmacılar: Turgut Kazan,Gül Köksal, Mustafa Sönmez, Korkut Boratav, Aziz Konukman

Saat                 : 16.00

Yer                  : Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi

 

21  EKİM 2016  CUMA

Belgesel Gösterimi & Forum

“Havagazı Fabrikası”

Saat     : 19.00

Yer       : Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu

 

22  EKİM 2016  CUMARTESİ

Sunum & Forum

“KÜRESEL AYAKLANMALAR ÇAĞINDA DİRENİŞ VE ESTETİK”

Konuşmacı      : Begüm Özden Fırat, Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü

Saat                 : 14.00  

Yer                  : Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans  Salonu

 

23  EKİM 2016  PAZAR 

HERHAL’DE KENTSEL İYİ UYGULAMALAR: YERİNDE İNCELEME GEZİLERİ

TADYA (Tahtacı Örencik Doğal Yaşam Kolektifi)

Saat                 : 09.00-18.00

*Buluşma yeri ve saati daha sonra duyurulacaktır.

 

25  EKİM 2016  SALI

VEDAT  TÜRKALİ ANISINA EDEBİYATÇILAR BULUŞUYOR

Saat     : 18.00

Yer       : Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu

 

27  EKİM 2016  PERŞEMBE

HERHAL’DE MÜZİK (Başkent Dayanışması katkılarıyla)

Ahmet Kanneci &Ataol Behramoğlu Resital

Saat     : 20.00

Yer       : Ankara Sanat Tiyatrosu 20.00

*Biletleri Şube’den temin edilecektir.

 

28  EKİM 2016 CUMA

İMZA GÜNÜ:     ATLAS ve ATEŞ

“Kent, çevre ve insan üzerine aforizmalar-sorular, arayışlar”

İsa Küçük Merkez Valisi

Tarih: 28.10.2016 

Saat: 15.00 

 

Yer:  Mimarlar Odası Fuaye Salonu 

 

Oturum: HABİTAT 3 ve TÜRKİYE

Moderatör:
Ruşen Keleş

Konuşmacılar:
Tarık Şengül, Ayşegül Mengi , Nilgün Görür Tamer, Tayfun Çınar

Saat :
16.00-18.30

Yer :
Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu

 

Film Gösterimi “ Le mani sulla citta”  (Kentin Üzerindeki Eller )

Saat     : 19.00

Yer       : Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu

 

29 EKİM 2016 CUMARTESİ

Mimarlık Günleri Kapanış Programı Müzik Dinletisi ve

Cumhuriyet Balosu (Başkent Dayanışması)

Saat     : 19.00 

Yer       : Mimarlar Odası Fuayesi ve Konur sokak

 

30 EKİM 2016 PAZAR

HERHAL’DE KENTSEL İYİ UYGULAMALAR: YERİNDE İNCELEME GEZİLERİ

100. YIL BERKİN ELVAN BOSTANI 

Saat                 : 11.00-14.00

*Buluşma yeri ve saati daha sonra duyurulacaktır.

 

5 KASIM 2016 CUMARTESİ

Atölye SUNUŞLARI

Saat     : 13.00-18.00 

Yer       : Mimarlar Odası Zemin Kat Konferans Salonu 

ODTÜ ormanını halka halka ranta açmak   
Okunma Sayisi : 2897
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 01.08.2020 - 20:25:45
Şu an 61 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları