Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
04 Şubat 2013

Finlandiya'dan Ankara'ya (Çocuk Dostu Şehir Ankara için) Mimarlık Köprüsü

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Finlandiya Büyükelçiliği Finlandiya'daki okul yapıları sergisini Ankara'ya getirmek için el ele verdi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Finlandiya Büyükelçiliği, Finlandiya Mimarlık Müzesi ve Cer Modern ile birlikte 7 mart -31 Mart 2013 tarihlerinde, “The Best School in The World”u , 21.yy 'da Finlandiya'daki  en iyi okulların  mimari proje sergilerini Ankara'ya getiriyor.

Ankara Valiliği  ve Unicef ile  birlikte yürütülen Çocuk Dostu Şehir Ankara projesi kapsamında, okul yapılarına ilişkin  sorumluluk üstlenen Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Finlandiya Büyükelçiliği ile birlikte, Finlandiya'daki eğitim sistemini ve okul yapılarının mimarilerinin tartışılacağı bu etkinlikle Ankara'nın Çocuk Dostu Şehir olmasında önemli bir deneyimi, eğitimcilere, mimarlara, öğrencilere ve kentlilere sağlamış olacak. Ankara'da mimarlarla ve kentlilerle buluşacak. Sergi için Finlandiya Büyükelçiliği Kültür Ataşesi  Mervi  Nousiainen Mimarlar Odası Ankara Şubesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Sergi'nin ayrıntılarının konuşulduğu toplantıya Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı ve Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan katıldı. Cer Modern'de gerçekleştirilecek olan sergi kapsamında 14 Martta Finlandiya'dan eğitimci ve mimarların katılımıyla okul yapıları ve eğitim sistemi tartışılacak. Sergi süresince Mimarlar Odası Ankara Şubesi Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi, çocukların okul düşlerini açığa çıkartacak atölye çalışmaları ve etkinlikler koordine ederek, serginin öğrenciler ve eğitimciler tarafından izlenmesini sağlayacak. 

“Sergi’den çok etkilenmiştik”

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan, "önümüzdeki günlerde bu serginin tüm kentlilerle eğitimcilerle ve öğrencilerle buluşması için Ankara Valisi ile görüşeceğiz, çocuk dostu şehir Ankara projesi kapsamında bu sergiyi Finlandiya Büyükelçiliği ile Ankara'ya getirmenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan sergi hakkında, "Sergiyi Helsinki'de yapılan bir kongre sırasında Finlandiya mimarlık müzesinde gezmiş ve çok etkilenmiştik. Çocukları özgürleştiren ve eğitimde yaratıcılığa önem veren Finlandiya'nın okul yapıları ve eğitim sistemi deneyimlerinin paylaşılmasını önemsiyoruz.

Kültürler arası bir köprü,  evrensel değerle birlikte, çocuklar için daha iyi eğitim, daha iyi okul yapıları, Çocuk Dostu kavramında önemli bir yer teşkil ediyor.Bu tür önemli sergiler önce İstanbul'a geliyor oysa Ankara bu ülkenin Başkenti  bu nedenle serginin ilk olarak Ankara'da açılması ve sonra İstanbul'a gitmesini de Başkent kimliği açısından oldukça değerli buluyorum” şeklinde konuştu.  

 

Okunma Sayisi : 8888
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.04.2021 - 10:56:12
Şu an 59 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları