Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
17 Ocak 2013

Ankara İçin “Bir şey yapmalı!”

Başkent Dayanışması- Ben Ankara bileşenleri eylem programını açıkladı

Başkent dayanışması bileşenleri bugün bir basın toplantısı düzenleyerek, önümüzdeki günlerde Ankara’da gerçekleştirecekleri eylem programını açıkladı. Bileşenlerden Mimarlar Odası Ankara Şubesi, TOBAV, EMO Ankara Şubesi, KORDER, Kavaklıderem Derneği, CHP Çankaya İlçe Başkanlığı, Barınma Hakkı Meclisi, Mülkiyeler Birliği ve Ankara Sanat Kurumu temsilcileri toplantıya katıldı.  Mimarlar Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda ilk sözü Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan aldı.

Candan, Başkent Dayanışması – Ben Ankara bileşenlerinin ilk organizasyonunun kente karşı işlenen suçlar fotoğraf yarışması olacağını belirterek, yerel seçimlerde Başkent Dayanışması’nın çalışmalarının hızlanacağının da sinyallerini verdi. Candan  eylem programını şöyle özetledi: “İlk olarak ‘Kente Karşı İşlenen Suçlar’ temalı ve aynı adla  fotoğraf yarışması düzenleyeceğiz,  yarışmayı bileşenlerimizden Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği ( AFSAD) organize edecek. İkincisi ise “Bavullarınızı toplayın Ankara’yı terk ediyoruz” eylemi gerçekleştireceğiz. Eylem tarihini daha sonra kamuoyuyla paylaşacağız. Bu eylemin organizasyonu TOBAV koordine ediyor ve bir performans olarak yapılacak. Kadınların, gençlerin,  çocukların, akademisyenlerin, halk inisiyatiflerinin nasıl bir Ankara istediklerine dair Ankara’nın geleceğini arayan toplantılar düzenleyeceğiz. Kasım ayına kadar devam edecek bu toplantılar Başkent Ankara için “Bir Şey Yapmalı” yaklaşımıyla yerel yönetimlere yönelik bir Ankara Programı çıkartmayı hedefliyoruz. Daha sonra Ankara adaylarını da   davet ederek onların programlarını da tartışacağız. Başkent Dayanışması Ankara’nın yerel seçimlerine yönelik bir şey yapmaya çalışacak. . Ayrıca Başkent Orkestrası Ben Ankara Orkestrası başlıyor.  Ankara’nın kent muhalefetine destek olabilmek için bileşenler, atık malzemelerden yapılmış müzik aletleri ile orkestra kurarak, bu organizasyonda yer alacak.”

Akademisyenler “Ankara için Bir Şey Yapmalı”da  buluşuyor

Candan Ankara için bir şey yapmalı” ismiyle yapılacak organizasyonda ilk toplantının Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin koordinatörlüğünde yürütüleceğini belirtti. Candan” ilk toplantı 2 Şubatta gerçekleştirilecek, Organizasyonu Mimarlar Odası Ankara Şubesi üstlendi. Her bileşen mutlaka kendi alanına dair bişey yapmalı toplantılarını koordine edecek .İkincisi Mart ayında kadınlar  nasıl bir Ankara istiyorlar temasıyla şekillenecek . Üçüncüsünü Sanatçılar Nasıl bir Ankara istiyor? TOBAV ve sanat Örgütleri yürütecek.  Her konuyu Başkent Dayanışmasının farklı bileşenleri yürütecek. Semt Dernekleri ve halk inisiyatiflerini bir araya getirecek toplantıyı  Kavaklıderem Derneği ile Barınma Hakkı Meclisi birlikte yürütecek. İlki 2 Şubat’ta gerçekleşecek etkinlik. , Yerel Demokrasi ve yerel yönetimlerde demokrasi mücadelesinin ortaklaştırılması üzerine Prf.Dr.İlhan Tekeli, Prf.Dr. Ruşen Keleş, Prof.Dr.Aziz Konukman, Doç.Dr. Tarık Şengül, Yrd.Doç Dr.Sonay Bayramaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek. “Bişey Yapmalı” toplantıları konsept olarak,  informel sohbetler şeklinde müziğin de olacağı toplantılar olarak düzenlenecek ve her toplantıda 15 dakika “Ankara için bir fikrim var”  çözüm önerisi içerecek proje sunumu yapılacak. Toplantıların tutanakları yayına dönüştürülerek Yerel Yönetimlerde Ankara Programını oluşturacak ”

Başkent dayanışması bileşenleri temsilcileri sırasıyla dayanışmaya dair düşüncelerini aktardılar. Ankara için sözlerini toplantıya katılan temsilcileri aracılığıyla ilettiler.

Mülkiyeliler Birliği adına katılan Mehmet Özer söz alarak; “ Mülkiyeler Birliği kendini başkente karşı sorumlu hissediyor bu sebeple Ben Ankara bileşenleri içinde yer alıyoruz, Bişey yapmalı toplantılarında 8 Mart’ta kadınalr nasıl bir Ankara istiyor temalı çalışmayı koordine edeceğiz. Ankara’da yaşayan genç kadınların, işli veya işsiz kadınlarla,engellilerle Ankara düşü kuracağız. Ankara kenti tarihi bir kenttir. Kent, Roma’nın, Bizans’ın, Frigler’in  Selçuklular’ın, ve cumhuriyetin izlerini taşımaktadır. Tarihe karşı düşmanlıkla kentin tarihsel kimliğini silmekte birileri. Büyükşehir Belediyesi tarafından,  kalenin güney kapısının otoparka çevrildiğini ve roma tiyatrosunun belediye işçileri tarafından kazma kürekle kazıldığına tanık olduk. Tarihi yağma var, Tarih bilincimiz siliniyor bu bilince sahip çıkmak geleceğe sahip çıkmak demektir. Ankara’da otuzu aşkın dere var ama hangisini görüyoruz bu derelerin, tüm dereler sadece şiirler de kaldı” şeklinde konuştu.

“Yüksek binalarda oturmak kentlilik değil”

Kavaklıderem Derneği Başkanı İsa Çapanoğlu “Belediye seçimlerinde şuna oy verelim gibi bir kaygı içinde değiliz nasıl bir belediye başkanı bizi idare etsin, nasıl bir Ankara ve yerel yönetim istiyoruz’u aramak için barınma hakkı meclisi, çiğdemim Derneği ve Kavaklıderem Derneği olarak bir araya gelerek Ankara hayallerimizi paylaşacağız, yaşam alanlarımızı anlatacağız. Kentlilik bir birikim ve bilinç meselesidir. Bu birikim için insan, tiyatro, sinema, gezmek görmek, müzik dinlemek gibi bazı şeylerle beslenmelidir. Ankara’da 46 tane müze var kaç kişi geziyor bilmiyoruz. Trafikte birbirimize karşı davranışımız, birbirimize selam vermemiz, çöplerin ayrıştırılarak toplanması bunlar hepsi birer kültür meselesidir. Kapısının önünde duran ciplere binmek bu medeniyet ve kentlilik değildir. Sürekli yüksek binalar dikerek etrafını da koruyarak yaşamaya çalışıyoruz bunun bir ilerlemişlik olduğunu düşünmüyorum“ dedi.

Barınma Hakkı Meclisi adına söz alan Uğur Uzunpınar  “ Kentsel dönüşüm mücadelesi bugün Ankara’da önemli bir sorun, yaklaşık 19 mahalle de gerçekleşiyor, yaygınlaşacak çünkü yeni kentsel dönüşüm alanları çıkıyor. Dikmen barınma hakkı bir mücadele yürütüyor. Biz de Başkent Dayanışmasının içinde yer alarak kentsel dönüşüm konusunda bir programın örgütleyeni

olacağız.  Tüm kentsel dönüşüm alanlarında kamulaştırma yapıyorlar, afet yasası ile de bütünleştiriyorlar, diğer yandan da insanları mağdur ediyorlar. Kuzey Ankara kentsel dönüşüm projesi bunun örneklerinden bir tanesidir. Bunu tüm kentsel dönüşüm alanlarında yaşanıyor samsunda da bir felaket yaşandı Ankara’da buna sessiz kalmayacağız.  ”

Sanat Kurumu adına Cemalettin Erol:  “ Ankara’nın günlük planlarla içi boşaltılıyor, kentte yapılan haksız uygulamalar toplumda çeşitli sorunlar yaratıyor. Biz Başkent Dayanışması içerisinde sesimizi duyurabilmeyi istiyoruz. Bu dayanışma ile birlikte Ankara için bir kentlilik bilincini aratabileceğimizi ümit ediyoruz. Toplumun her kesiminden,  Ankara’da yaşayan insanlar kendileri ile ilgili kararlara katılmaları gerekiyor. “

TOBAV adına Makbule Kanaç : “TOBAV olarak Başkent dayanışması içerisinde yer almaktan mutluyuz, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları vakfı olarak, 27 Mart dünya tiyatro gününde

Ankaralı tiyatrocuların yanında, ressamlar, heykeltıraşlar ve diğer sanat icracıları ile birlikte buluşarak nasıl bir Ankara istiyoruz temasıyla Ankara’nın bir resmini çizeceğiz.”

CHP Çankaya İlçe Başkanlığı adına Oluş Kibar: “Başkent Dayanışması ile birlikte hareket etmek gurur verici. Tüm çalışmalarında Ben- Ankara bileşenlerini destekleyeceğiz”

“Başarısız bir Belediye Başkanı”

Koruma ve Restorasyon Uzmanları Derneği adına Nevin Apaydın:  “Bizim Başkentte yapmak istediğimiz, bir kent olarak Ankara’nın içini tekrar doldurmaya çalışmak bu kentte yaşayanların, kente sahip çıkmasına önayak olmak, kenti severseniz ona sahip çıkarsanız, ne yazık ki Ankara’yı sevmeyenler şu anda yönetimde bulunuyor. Diliyorum, Tekrar Ankara’yı seven birilerinin yönetime gelmesine vesile oluruz. Başarısız bir Belediye Başkanımız var. Bu kadar başarısız bir şekilde Ankara’yı yöneten bir kişinin Ankara ‘da dördüncü dönem seçilmesi gerçekten ilginç. Bugün Ankara yaşanılmaz bir kent oldu. Her ne kadar tüm bilboardlarda ödüle doymayan Ankara yaşanılır kent Ankara reklamları yapılsa da bu böyle değil maalesef”

AOÇ’deki Başbakanlık Binasını Kamu Vicdanı adına Mühürleyeceğiz.

Başkent Dayanışması bileşenlerinin,  temsilcilerinin konuşmalarından sonra söz alan Candan, 18 Ocak tarihinde Başbakanlık binasını mühürleme eylemi gerçekleştireceklerini söyledi Candan, “ Mühürleme yetkiniz var mı? Şeklinde sorular soranlar oldu. Söylemek isteriz ki kamu vicdanı adına mühürleme yetkimiz var,  18 Ocak saat:12.00’de AOÇ’de Orman Genel Müdürlüğü önünde olacağız” şeklinde konuştu.

Okunma Sayisi : 8683
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 17.07.2024 - 14:27:08
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları