Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
28 Kasım 2018

4. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi 6-8 Aralık’ta Antalya’da

“Yapı Sektöründe Yenilikçi Yaklaşımlar” temalı 4.Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi, TMMOB Mimarlar Odası Ankara ve Antalya Şubeleri tarafından üniversitelerle işbirliği içerisinde 6-8 Aralık 2018 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek.

Kongre Sekreterliğini Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin yürüttüğü 4.Ulusal Yapı Kongresi’ne Türkiye’nin birçok şehrinden 30’u aşkın farklı üniversiteden, kamu kurum ve kuruluşundan bildiri ile katılım sağlanmış, akademisyenlerden oluşan değerli bilim kurulu üyelerinin kör hakemliğinde kongrede sunulmaya değer görülen bildiriler seçilmiştir.

 Yapı sektörü ile çevre, tasarım, üretim, kullanım, koruma, denetim, yönetim, güvenlik ve yıkım süreçleri arasındaki ilişkilerin, yeni yaklaşımlar, malzeme, teknik ve teknolojilerin kullanımı, bilimsel ve sektörel gelişmeler ışığında tartışılacağı, sorun ve çözüm önerilerinin paylaşılacağı bir ortam sağlayacak olan kongre platformu, farklı disiplinlerden görüşleri ve çalışmaları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Kongrede, Cevat Erder, Ayşen Savaş, Naz A.G.Z. Börekçi, Kemal Gani Bayraktar, Gürkan Emre Gürcanlı, Ali Erkan Şahmalı, Enis Öncüoğlu, Müge Bahçeci, Arif Künar, Yeşim Hatırlı ve Celal Abdi Güzer gibi akademinin ve mimarlık uygulama alanının önde gelen isimleri davetli konuşmacı olarak yer alacak.

Sektördeki yenilikçi yaklaşımlarla ilgili çalışmaların ve gelişmelerin paylaşılacağı bu ortamda, araştırmacıların sunumları, sektördeki uzmanların davetli olarak yapacakları konuşmalar ve ar-ge çalışmalarında önde giden üretici firmaların teknik sunumları olmak üzere üç farklı kategorideki etkinliği bir araya getiren 4. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi programı açıklandı. 

Bilgilerinize sunar, katılım sağlamanızı dileriz.

Saygılarımızla

 

4. ULUSAL YAPI KONGRESİ PROGRAMI

1.GÜN | 6 Aralık 2018 Perşembe

09:30-10:00 KAYIT

10:00-10:30 AÇILIŞ KONUŞMALARI

Tuğba ARSLAN KONAK, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi 45. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi 

Prof.Dr. Gülser ÇELEBİ, Bilim ve Danışma Kurulu Başkanı

Özge KÖKSAL, TMMOB Mimarlar Odası Antalya Şubesi 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı

Tezcan KARAKUŞ CANDAN, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi 45. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı

10:30-11:00 DAVETLİ KONUŞMACI

Prof. Dr. Cevat ERDER, UNESCO İzlimi Komitesi ve ICOMOS Türkiye Ulusal Komitesi Üyesi

“Koruma Bilimi”

11:00-11:30 DAVETLİ KONUŞMACI

Prof.Dr. Ayşen SAVAŞ

“’Lütfen Dokunmayın’: Müze Mekânı ve Yeni Görme Biçimleri”

11:30-11:45 Kahve Arası

 

1.OTURUM | KÜLTÜREL VARLIKLARIN KORUNMASI

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Gediz URAK

11:45-12:00 “Tarihi Yapıların Yeni İşlevle Değerlendirilmesi Yaklaşımının İrdelenmesi; Bursa Yeşil Külliyesi Medresesi Örneği” - Ayşe Esin KULELİ

12:00-12:15 “Kentsel Koruma Alanında Mekansal Dönüşüm Sürecine İlişkin Bir Yaklaşım Önerisi: Antalya Kaleiçi Yat Limanı” - Cansu UYAR

12:15-12:30 “Ankara T.C.D.D. Müze ve Sanat Galerisi’nin Mimari ve Yapısal Analizi” - Şule Nur ALTIN,

Aysu AKALIN, Esra ÖZKAN YAZGAN

12:30-12:45 Soru-Cevap

12:45-14:00 Öğle Yemeği

 

14:00-14:15 Ürün Tanıtımı: Zahide TÜRKAN | İzocam Ürün Müdürü

“Multi Konfor Binalar”

 

14:15-14:45 DAVETLİ KONUŞMACI

Dr. Öğr. Üyesi Naz A.G.Z. BÖREKÇİ

“Tasarım Odaklı Düşüncede Kapsayıcı Tasarımın Yeri”

 

 2.OTURUM | TASARIM EĞİTİMİ

Oturum Başkanı: Doç.Dr. Kemal Reha Kavas

 14:45-15:00 “Mimari Tasarım Eğitiminde Yapı Teknolojisi Derslerine Alternatif Bir Yaklaşım: TOBB ETÜ Mimarlık Bölümü  1.Sınıf Yapı Teknolojisi Dersleri” - Murat SÖNMEZ

15:00-15:15 “Mimarlık Eğitiminde Afet İçin Geçici Barınma Ünitesi Tasarımı” - Gül YÜCEL

15:15-15:30 “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Yüksek Öğretime Yansıması: Mimarlık Eğitimi Örneği” - Ayça Nilüfer ÇALIKUŞU, İpek GÜRSEL DİNO, Ayşem Berrin ÇAKMAKLI

15:30-15:45 Soru-Cevap

15:45-16:00 Kahve Arası

16:00-16:30 DAVETLİ KONUŞMACI

Dr. Kemal Gani BAYRAKTAR | Türkiye Güneş Enerjisi Derneği Yönetim Kurulu Geçmiş Dönem Başkanı

 

16:30-17:00 DAVETLİ KONUŞMACI

Doç. Dr. Gürkan Emre GÜRCANLI

“Tasarım Yoluyla İş Güvenliği: Mimarlar, İnşaat Mühendisleri ve İş Güvenliği Uzmanları İçin İşbirliği  Zorunluluğu”

 

3. OTURUM | EVRENSEL TASARIM - İŞ GÜVENLİĞİ

Oturum Başkanı: Doç. Dr. İkbal ERBAŞ

 17:00-17:15 “Akdeniz Üniversitesi Kampüsü Yaya Yolları ve Kaldırımlarının Evrensel Tasarım İlkeleri Açısından İncelenmesi” - Ersan ERKOVAN, Ayşe Nilay EVCİL

17:15-17:30 “Yaya Yollarının Evrensel Tasarım Özellikleri Üzerine Bir Çalışma: Burdur Örneği” - Duygu KURTOĞLU

17:30-17:45 “Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliğinin Kayseri Kentindeki Durumu” -  Z.Özlem PARLAK BİÇER, Zafer Tarık TANER, Nagehan OYMAKAPU 

17:45-18:00 “Türk Yapı Mevzuatı Üzerine Genel Bir Değerlendirme” - Sedat ALTINDAŞ

18:00-18:15 Soru-Cevap

 

 2.GÜN | 7 Aralık 2018 Cuma

08:30-09:00 KAYIT

4.OTURUM | KÜLTÜREL VARLIKLARIN KORUNMASI

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Gülser ÇELEBİ

 09:00-09:15 “Rönesans’tan Günümüze Kaburgalı Kubbelerde Konstrüksiyonu Oluşturan Malzemenin Gelişimi” - Tayfur Emre YAVRU, Nihan ENGİN

09:15-09:30 “Kemer Köyündeki (Salihli,Manisa) Geleneksel Evlerin Tamirinde Kullanılacak Malzemelerin Tarifine Yönelik Analizler: Kerpiç Harcı ve Sıvalar” - Ayşe TAVUKÇUOĞLU, Emine N. CANER SALTIK, Fatıma EROL

09:30-09:45 “Geleneksel Mardin Mimarisinde Kullanılan Taş Malzeme ve Yapım Teknolojisinin Günümüz Restorasyon Uygulamalarında Sürdürülebilirliğinin İncelenmesi” - Neslihan DALKILIÇ, Erdal DİNÇ, Adnan NABİKOĞLU

09:45-10:00 “Malatya Atatürk Evi Müzesinin Malzeme Analizleri: Yapı Taşı ile İlgili Bakım ve Onarım Önerileri” - Ayşe TAVUKÇUOĞLU, Emine N. CANER SALTIK, Fatıma Erol

10:00-10:15 Soru-Cevap

10:15-10:30 Kahve Arası

10:30-10:45 Ürün Tanıtımı Kubilay BÜYÜKLÜ | Saint-Gobain Rigips Teknik Pazarlama Müdürü

“Kültürel Bir Tasarım Malzemesi: Alçı”

 

11:15-11:45 DAVETLİ KONUŞMACI

 Ali Erkan ŞAHMALI | Günarda Proje Yönetimi, Araştırma ve Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürü

“Mimar, Proje Yönetiminin Neresinde!”

 

5.OTURUM | TASARIM YÖNETİMİ

Oturum Başkanı: Dr. Öğr. Üyesi Murat SÖNMEZ

 11:45-12:00 “Hastane Mimarisinde Kullanıcıların Esneklik Taleplerini Yapısal Açıdan Karşılamak Üzere Yöntem Araştırmaları” - Gamze KARAKAŞ, Celal ŞAKAR

12:00-12:15 “Taşınmaz Geliştirmede Sürdürülebilirlik Olgusunun ‘Değer’e Etkisi” - Ayşen SANBUR, Arzuhan Burcu GÜLTEKİN

12:15- 12:30 “Paylaşımlı Çalışma Mekanları (Co-Working Spaces)” - Seren ERTAN, İpek GÜRSEL DİNO, Ayşem Berrin ÇAKMAKLI

12:30-12:45 Soru-Cevap

12:45-14:00 Öğle Yemeği

14:00-14:15 Ürün Tanıtımı Aslı ÇELİK | Saint-Gobain Weber Pazarlama Direktörü

“Saint-Gobain Weber / Fark Yaratan Çözümler”

14:15-14:45 DAVETLİ KONUŞMACI

Enis ÖNCÜOĞLU | Öncüoğlu Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı

 

14:45-15:15 DAVETLİ KONUŞMACI

Dr. Müge BAHÇECİ | KORDER Yönetim Kurulu Başkanı

“Kültürel Mirasın Belgelenmesi, Korunması ve Sunumunda Yenilikçi Yaklaşımlar”

15:15-15:30 Kahve Arası

 

6.OTURUM | KÜLTÜREL VARLIKLARIN KORUNMASI

Oturum Başkanı: Prof.Dr. Zühal ÖZCAN

 15:30-15:45 “Üç Semavi Dini Yapının Doğal Aydınlatma Analizleri İçin BDT Yazılımları ile Modelleme ve İzlenen Yol” - Kemal Mükremin BARUT

15:45-16:00 “Bodrum’un Kültürel Mirası Bağlamında Turgut Cansever Mimarlığı” - Yaren ŞEKERCİ, Hilal Tuğba ÖRMECİOĞLU

16:00- 16:15 “Bir Anlayış ve Sistem Sorunu Olarak Türkiye’de Modern Mimarlık Mirasının Korunması”- Mustafa ÖNGE

 16:15-16:30 Soru-Cevap

16:30-16:45 Kahve Arası

 

7.OTURUM | YAPI MALZEMELERİ

Oturum Başkanı: Prof.Dr. Emine N.CANER SALTIK

 16:45-17:00 “Aluminyum Oksinitrürün Cam ile Karşılaştırılarak Yapı Malzemesi Olarak Kullanım Potansiyelinin Değerlendirilmesi” - Nil KOKULU, Setenay UÇAR

17:00-17:15 “Ahşap Beton Kompozit Sistemin Mimaride Kullanım Olanakları” - Semih YILMAZ, Nilhan VURAL

17:15-17:30 “Nitelikli Tarihi Tuğlalar ile İlişkili Olarak Günümüz Harman Tuğlalarının Performans Özelliklerinin İncelenmesi”- Merve Ceylin ATİKOĞLU, Ayşe TAVUKÇUOĞLU

17:30-17:45 “Şeffaf Beton Yapı Malzemesinin Türk Yapı Sektöründeki Yeri ve Mevcut Uygulamaları” – Arzu ÇAKMAK TEKİN

17:45-18:00 “Okullarda Akustik Performans” - Nihan GÜREL ULUSAN

18:00-18:15 Soru-Cevap

 

 3.GÜN | 8 Aralık 2018 Cumartesi

08:30-09:00 KAYIT

8.OTURUM | ÇEVRESEL KONTROL

Oturum Başkanı: Doç. Dr. Ayşe TAVUKÇUOĞLU

09:00-09:15 “Antalya Bölgesinde Yeni Tasarlanacak Binalarda Güneş Panellerinin Kullanım Potansiyelinin İncelenmesi” - Setenay UÇAR, Nil KOKULU

09:15- 09:30 “Yapı Ürünlerinin Yaşam Döngüsü Değerlendirmesinin Tuğla ile Örneklenmesi” - Neslihan AKIN, Gökçe TUNA TAYGUN

09:30-09:45 “Yapı Cepheleri İçin Bütünleştirilmiş Havalandırma ve Enerji Üretim Sistemi Önerisi” - Mehmet Koray PEKERİÇLİ, Ali Murat TANYER

09:45-10:00 “İç Mimarlık Eğitiminde Aydınlatma Bilgisinin Verilmesi ve Yeni Bir Yöntem Denemesi” - Serpil Fatma ERTÜRK, Hilal Tuğba ÖRMECİOĞLU

10:00-10:15 “BREEAM ve LEED Sertifika Sistemlerinde İç Mekan ve Konfora İlişkin Değerlendirme Ölçütlerinin Sağlık Yapıları Özelinde Karşılaştırılması” - Sevil JAHED, Ayşen SANBUR

10:15-10:30 Soru-Cevap

10:30-10:45 Kahve Arası

 

11:00-11:30 DAVETLİ KONUŞMACI

Arif KÜNAR | Ven Esco Bina Enerji Yönetim Danışmanlık San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü 

“Sürdürülebilir-Enerji Etkin Binalar ve Yerleşimler”

 

11:30-12:00 DAVETLİ KONUŞMACI

Yeşim HATIRLI | Hatırlı Mimarlık Kurucu Ortağı

 

9.OTURUM | KÜLTÜREL VARLIKLARIN KORUNMASI

Oturum Başkanı: Dr. Öğr. Üyesi Müge BAHÇECİ

 12:00-12:15 “Koruma Amaçlı İmar Planı Olmayan Bölgelerde Projelendirme: Simena’da Bir Yapı” - Ayşegül NEBİOĞLU, Şeyda GÜVENÇ DURAN

12:15-12:30 “Artvin - Ardanuç Kırsal Mimari Dokusu” - Gizem UYGUN ALTUNKAYA, Nihan ENGİN

12:30-12:45 “Köy Odalarının Mekansal, Sosyal ve Kültürel İşlevi: Konya/Bozkır Dereköy Köy Odası” - Nisa YILMAZ ERKOVAN

12:45-13:00 Soru-Cevap

13:00-14:00 Öğle Yemeği

 

14:15-14:45 DAVETLİ KONUŞMACI

Prof. Dr. Celal Abdi GÜZER

 

10.OTURUM | ÇEVRESEL KONTROL: AKUSTİK

Oturum Başkanı: Dr. Öğr. Üyesi Koray PEKERİÇLİ

14:45-15:00 “Şehir Dışı Üniversite Yerleşkelerinde Gürültü Denetiminin Değerlendirilmesi: Antalya Bilim Üniversitesi Örneği” - Begüm SÖYEK ABAY, Serpil Fatma ERTÜRK

15:00-15:15 “Eğitim Mekanlarındaki Akustik Koşulların Normal İşiten ve İşitme Engelli Bireyler Üzerindeki Etkisinin Öznel Değerlendirmesi Üzerine Bir Alan Çalışması” - Zakariyya UZEYIRLI, Aslı ÖZÇEVİK BİLEN

15:15-15:30 “Geleneksel Ahşap Çatkı Duvarların Ses İletim Özellikleri ve Mevcut Durumu İyileştirmeye Yönelik Öneriler” -  Meltem ERDİL, Ayşe TAVUKÇUOĞLU, Mehmet ÇALIŞKAN

15:30-15:45 Soru-Cevap

 15:45-16:00 Kahve Arası

16:00-17:00 KAPANIŞ PANELİ

17:00-17:15 KAPANIŞ KONUŞMALARI

Doç.Dr.Ayşe TAVUKÇUOĞLU, Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

Tuğba ARSLAN KONAK, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi 45.Dönem Yönetim Kurulu Üyesi

 

Okunma Sayisi : 206
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 14.12.2018 - 11:50:24
Şu an 79 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları