Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
22 Şubat 2014

Mimarlar genel kurulda

Mimarlar 43. dönem olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi 43. Olağan Genel Kurulu2nu 21-22 Şubat tarihlerinde yapıldı. Genel kurul’da açılış konuşmasını iki yıldır Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanlığını yürüten Ali Hakkan yaptı. Hakkan: “Direnişin ve umudun başkenti şiarıyla 42. dönemde yola çıkmıştık. Mimarlık meslek örgütüne yapılacak saldırıları tahmin ettik. Mimarlar Odası Ankara Şubesi sorumluluğunu yerine getirdi. . Bu kadar mücadele edersek bir karşılığı olacaktı elbet, odamıza dinleme cihazı yerleştirildi. Kamu kurumları ile ortak çalışma yürüterek yaptığımız yayınlarımız tutsak edildi. Depomuz basıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na idari ve mali olarak bağlanma sürecini birlikte yaşadık. Kent mücadelemizde bize destek olan herkese ve bugün Genel kurulumuzda, burada bizimle olan ve olmayan herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

“Mimarların yanındayız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ve milletvekillerinden  Emine Ülker Tarhan, Sakine Öz, Ali Sarıbaş, Genel kurula başarılar mesajlarını iletirken CHP Milletvekili Levent Gök ise Genl Kurul’da söz alarak şunları söyledi:  “Siyasette de bize rehberlik yapan Mimarlar  Odası Ankara Şubesi üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmektedir. Şube’nin Ankara’ya kattığı nicelik ve nitelik çok güçlü. Tarihsel ve sosyal önemi büyük olan Ankara kent kimliğinden yoksun pek çok bina ve yapılarla doludur. Ankara’nın temel probleminden biri özgünlüğünü kimliğini yansıtacak yapılar bulunmuyor. Mimarlar her zaman Ankara’nın kimliksizleştirildiğine dikkat çekiyor. TOKİ’lerin Ankara’ya kimlik kazandırdığını kim söyleyebilir ki ? Kentsel dönüşüm Ankara’da rantsal dönüşüme dönüşmüştür. Mimarlar Odası ile pek çok defa AOÇ için eylemler yaptık. Mecliste önergeler de verdik. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin bilgi birikimine güveniyoruz. Mimarlar Ankara’da kent yönetimini kızdırdı. Siyasal iktidarı da kızdırdı. Siyasal iktidarın da Büyükşehir Belediyesinin de hedefinde olan bir meslek kuruluşunun bugün kongresi yapılıyor. Ankara’nın daha yaşanılır bir yer olması ve mimarisinin yeniden tariflenmesine ihtiyaç var. Bizler bu duygu ve düşüncelerle her zaman Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin yanında olacağız. “ dedi.

Gezi sergisinden rahatsız oldular

Gezi direnişinde yaşamını yitirenler için Genel Kurul sergileri arasında “gezinin çocukları “ sergisine yer verildi. Milli Kütüphane yetkilileri sergiden rahatsız oldu, serginin kaldırılmasını istedi. 42. dönemde Mimarlar Odası Ankara Şube Genel sekreterliği görevini yürüten Tezcan Karakuş Candan ise öncelikle Genel kurulda açılan gezi sergisinin kaldırılmak istenmesine değindi.  :” Bu sabah kütüphanenin konferans salonuna geldiğimizde gezi direnişine ait gezinin çocukları sergisi toplatılmış ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin adının yazdığı pankart indirilmişti. Milli Kütüphane sorumluları bu serginin siyasi olduğunu sergileyemeyeceğimizi söyledi. Sergiyi kaldırmadık. Ne zaman sergi açacak olsak, bir üniversiteden salon istesek siyasi içerikli konuşma yapmayacaksınız değil mi? Şeklinde sorular soruyorlar” dedi Candan şöyle devam etti: “Mimarlar Odası 42. dönem çalışmaları özgün bir dönemdi İlk defa bir gezi direnişinin yaşandığı bir süreç olduğu için çok önemliydi. Demokrasi ve özgürlük mücadelesi ile mimarlık ve kent mücadelesi bu dönemde kesişti. Zorlu bir dönemdeyiz. Mimarlar Odası bitmemiş bir deneyimin adıdır.. Adalet yoksa demokrasi ve özgürlük yoksa mimarlık ortamında da özgürlük yoktur. “  şeklinde konuştu.

iki gündür süren genel kurulun ardından yarın Saraçoğlu’nda bulunan simgesel olarak seçilmiş, Namık Kemal Ortaokulu’nda mimarlar  oy kullanarak 43. dönem yönetim kurulu üyelerini seçecek. 

Okunma Sayisi : 5766
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 03.07.2020 - 14:32:44
Şu an 78 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları