Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
22 Ekim 2013

“Gökçek ODTÜ ağaçlarını keserek kamu malına zarar verdi”

Ankara Büyükşehir Belediyesi ODTÜ’de yol yapım çalışmalarında ağaç kesimi tartışmaları sürerken gece baskını ile ağaçları kesti. Mimarlar Odası, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ruhsatsız yol yapım çalışması için ODTÜ ağaçlarını keserek kamu malına zarar verdiğini belirtti.

ODTÜ’de bayram gecesi baskınıyla yaklaşık 3000 ağaç kesilmesi meslek odalarını harekete geçirdi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi ODTÜ’de hukuksuz ağaç kesimi ve yol yapım çalışmasına karşı suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurunda bulunan Mimarlar Odası Ankara Şubesi ODTÜ Mezunları Derneğinin özel mülküne girilerek ağaç kesildiği vurguladı. Şube yöneticileri yol inşaatı için hukuki dayanak olmadığını belirtti. Ankara Şube Genel Sekreteri Tezcan Karakuş Candan: “Hukuki süreç devam ederken ODTÜ rektörlüğünden izin alınmadan tatil günü yangından mal kaçırırcasına ağaç katliamı gerçekleştiriliyor. ODTÜ’de yapılmaya çalışılan yol için onaylanmış proje ve ruhsat yok. Ankara Büyükşehir Belediyesi hukuka aykırı ve keyfi hareket etmiştir. ODTÜ ağaçları kamu malıdır, Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri kamu malına zarar vermiştir. Konuyla ilgili sorumluluğu olan yetkililerle ilgili suç duyurusunda bulunduk Gerekli suç duyusunu yaptık. Sorumlular cezalandırılana kadar sürecin takipçisi olacağız.” dedi.Candan Tüm sivil toplum örgütlerini, meslek odalarını ve toplumsal muhalefeti sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmaya , bu hukuksuzluğu teşhir etmeye davet etti.   

 

Hakkında suç duyurusunda bulunulan sorumlular arasında ise  başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek olmak üzere; Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kamil, Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Sarıgül, Genel Sekreter Yardımcısı Balamir Gündoğdu, Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Tahiroğlu, Genel Sekreter Yardımcısı-Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Hasan Uçar, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Ayhan Kavlak, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Bekir Yağcı, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Neriman Erbahçeci, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Osman Özbayrak, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Ömer Öksüz, İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Abdullah Seçgin, Yapı Kontrol Daire Başkanı Bayram Poyraz, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ömer Faruk Erciyas, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Hatice Akgül, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Selma Okuroğlu, Zabıta Dairesi Başkanı Mehmet Ercan, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şener, Ankara Emniyet Müdürü yer alıyor. 

Okunma Sayisi : 3534
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 12.07.2020 - 13:19:20
Şu an 63 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları